Для сімей, які опинилсь складних життєвих обставинах організували екскурсію до музею Київського метрополітену


28 лютого за сприянням Благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд імені Святого Андрія ", родини, які перебувають під опікою Дніпровського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді (бульв. Перова, 56) відвідали музей Київського метрополітену. Діти з батьками мали змогу побачити фотографії, експонати, макети, колекції проїзних документів, ознайомитись з історією створення та розвитку метрополітену. Дякуємо нашим партнерам за чудовий захід для сімей Дніпровського району.
Довідково.
Перший зал музею присвячено спорудженню та відкриттю черг метрополітену різних років. Тут ви знайдете документи та фото перших років будівництва та роботи метро, особисті речі попередніх керівників метрополітену, нагороди – ордени та багато іншого. Також тут є особливий експонат ― діючий макет станції "Дніпро" у типорозмірі 1:87 із першим депо у тому вигляді, який вони мали у 1960-65 рр. Можна проглянути, як відбувався підйом вагонів типу Д на естакаду станції.
Другий зал присвячено службам метрополітену. На кожному із стендів ― розповідь про підрозділ і людей, які в ньому працювали та працюють. У вітринах служби рухомого складу та депо ― моделі вагонів і частини обладнання. Є тут і історичні реверсивки ― "ключі" машиніста від поїзду. У цьому ж залі можна ознайомитися з колекцією проїзних документів ― як київських, так і інших метрополітенів світу. Один з перших квитків київського метро, жетони та паперові квитки початку 1990-х років, а також безліч місячних проїзних, від картонних до магнітних і електронних, розміщено у музейній вітрині. Крім того, тут є символічні ключі та запрошення на відкриття станцій ― саме у Києві вдалося зберегти найбільшу в СНД колекцію.
У третьому залі встановлено перший первинний годинник із центральної часової станції метро, що синхронізував час та інтервали, діючий макет роботи оборотного тупику (виконано у типорозмірі 1:87). На стендах цього залу розміщено інформацію про підрозділи – службу воєнізованої охорони, служби ЕМ, ТС, П, а також про інформаційно-обчислювальний центр і проектно-конструкторське технологічне бюро метрополітену.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Дніпровського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді