Для учнів українського коледжу iм. В.О. Сухомлинського в бібліотеці ім. П. Тичини провели лекцію на тему «Стоп булінг»
14 січня в бібліотеці ім. П. Тичини (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 24) відбулась лекція на тему: «Стоп булінг». Захід для учнів 4-го класу українського коледжу iм. В.О. Сухомлинського (вул. А. Шептицького, 5-А) організовували представники Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Під час зустрічі діти дізнались про те, які дії слід вважати булінгом, як йому протистояти й що робити, щоб захистити свої права або ж як допомогти товаришам, які стали жертвами цькування.
Для кращого сприйняття було продемонстровано тематичні відео та презентації. Слухачі правопросвітницького заходу активно приймали участь в обговоренні даної теми, адже останнім часом жорстокість стала домінантою, особливо серед підлітків.
Учням роздали інформаційні буклети, в яких міститься інформація про проблему, зазначено види булінгу, та шляхи вирішення цієї проблеми. Також в буклеті розміщено контакти, куди можна буде звернутись за консультацією.
Довідково.
Основними видами булінгу є:
- словесні образи, глузування, обзивання, погрози;
- образливі жести або дії, наприклад, плювки;
- залякування за допомогою слів, загрозливих інтонацій, щоб змусити жертву щось зробити чи не зробити;
- ігнорування, відмова від спілкування, виключення із гри, бойкот;
- вимагання грошей, їжі, речей, умисного пошкодження особистого майна жертви.
- фізичне насилля (удари, щипки, штовхання, підніжки, викручування рук, будь-які інші дії, які заподіюють біль і навіть тілесні ушкодження);
- приниження за допомогою мобільних телефонів та інтернету (СМС-повідомлення, електронні листи, образливі репліки і коментарі у чатах і т.д.), поширення чуток і пліток.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Центральної бібілотечної системи Дніпровського району