До 1 лютого дніпровчани можуть утилізувати ялинки з користю для екології міста
Свої ялинки, сосни, смереки мешканці району зможуть принести до пункту збору, який працюватиме до 1 лютого 2020 року в Комунальному підприємстві по утриманню зелених насаджень Дніпровського району. Зібрані дерева перероблять на тріску на спеціальному тріскоподрібнювачі і навесні використають для мульчування (захисту ґрунту від пересихання та перегріву) лунок вічнозелених рослин.
Пункт прийому розташовано за адресою вул. Визволителів, 6.
Режим роботи:
- Пн-Чт 8:00-17:00;
- Пт 8:00-15:45.
«Зібрані дерева перероблять на тріску в спеціальному тріскоподрібнювачу і використовують для зберігання водного балансу лунок вічнозелених рослин у місті. Працюватимуть пункти до 1 лютого, але за необхідності їх роботу можна продовжити і до 8 березня», – зазначив заступник начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.
Минулого року пункти на базі районних підприємств прийняли від населення понад 5 тисяч ялинок на утилізацію.
«Вже п’ятий рік поспіль підприємства, що входять у КО «Київзеленбуд», на початку січня відкривають пункти збору та утилізації новорічних дерев. Таким чином ми даємо змогу деревам, які прикрашають наші оселі у свята, бути корисними і після них. Можна виділити дві хвилі, коли наші пункти мають вдосталь роботи. Перша – збір хвойних дерев після завершення ялинкових базарів, тобто на початку січня. Наші підприємства вже забрали на утилізацію майже 7 000 дерев, які не розпродали до Нового року. Друга хвиля розпочинається після завершення новорічно-різдвяних свят, а саме після Водохреща, коли люди починають виносити ялинки з домівок», – розповів в.о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Олексій Король.
Варто зазначити, що у цьому році передбачено кошти на будівництво комплексу з переробки та утилізації рослинних відходів у Києві за рахунок коштів природоохоронного фонду.
«Київ продукує 120 тисяч тонн опалого листя щороку. Побудова спеціальної установки, яка дозволить отримати біогаз із рослинних решток поступово вирішить проблему з їх накопиченням і питанням утилізації. Біогаз є відновлювальною та стійко виробленою енергією. Серед усіх видів палива, біогаз володіє найменшим ефектом парникового газу та найкращою виробничою ефективністю», – додав Олександр Савченко.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами kyivcity.gov.ua