До дня протидії торгівлі людьми провели "круглий стіл" «Протидій торгівлі людьми»
Сьогодні, 30 липня, відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим та протидіяти торгівлі людьми.
29 липня, напередодні відзначення цього дня, відбувся кругли стіл на тему: «Протидій торгівлі людьми», який проводив Благодійний фонд «КАРІТАС-КИЇВ». Участь в заході взяли фахівці Управління соціального захисту населення Дніпровської РДА, Служби у справах дітей та сім'ї КМДА, фахівці з протидії торгівлі людьми, волонтери та представники патрульної поліції ГУ ПП в місті Києві.
Наразі для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або закордон та шукають нову роботу.
Якщо до повномасштабного вторгнення поняття «торгівля людьми» включало в себе здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації як дорослих так і дітей до нелегального використання людських органів для трансплантації.
Наразі в умовах реалій сьогодення держава звертає особливу увагу та надає допомогу дітям, постраждалим від торгівлі людьми в умовах збройного конфлікту
Учасники круглого столу відзначили, що через російсько-українську війну та її наслідки в соціально-економічному плані, дана проблема продовжується загострюватися дедалі, і тому протидія та боротьба з торгівлею людьми має стати одним із пріоритетів діяльності правоохоронної системи, державної влади та місцевого самоврядування у сфері захисту прав людини.
Представники Патрульної поліції Києва провели інтерактивну гру "Рожеві окуляри". Ця гра допомогла учасникам краще зрозуміти проблему торгівлі людьми та усвідомити ризики, які існують.
«Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому злагоджена робота органів влади та усіх небайдужих людей повинна бути системною, щоб досягнути позитивного результату у боротьбі з цим ганебним явищем»,- зазначили представники районного Управління соціального захисту населення.