Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

е-Підприємець, єДозвіл, перехід на оновлену міжнародну митну IT-систему: ключові результати виконання ДАП у ІІ кварталі

Опубліковано 27 серпня 2024 року о 11:48
фото

Цифровізація послуг, виконання Конвенції про процедуру спільного транзиту, посилення громадського контролю за роботою АРМА, затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи – ключові заходи Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки (ДАП), які виконали органи державної влади у II кварталі 2024 року. 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило моніторинг виконання антикорупційних заходів за II квартал 2024 року. Органи влади виконали повністю або частково 352 заходи – 29.7% (з 1187). Продовжується виконання 269 заходів. Але наразі залишається не виконаним 221 захід і ще 345 заходів не розпочато. 

Цифровізація – один з ключових запобіжників корупції. Цього кварталу органи влади виконали заходи, які суттєво спрощують та полегшують отримання електронних послуг для громадян і бізнесу.  

Розповідаємо про запроваджені IT-інструменти, передбачені ДАП, які суттєво мінімізують корупційні ризики.

е-Підприємець 

На порталі “Дія” запущено нову комплексну послугу е-Підприємець, яка створена для спрощення ведення бізнесу (захід ДАП 2.2.3.3.3., головний виконавець – Міністерство цифрової трансформації України). 

Для нових підприємців і тих, які вже працюють, доступні 10 сервісів в одній заяві. Зокрема, це державна реєстрація ФОП, державна реєстрація змін до відомостей про ФОП, що містяться в Єдиному державному реєстрі, реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, державна реєстрація створення ТОВ на підставі модельного статуту, подання вакансій, реєстрація/перехід на спрощену систему оподаткування тощо. е-Підприємець пропонує комплекси послуг за кількома видами малого бізнесу – для кафе, салонів краси, точок продажу, ІТ або іншого виду діяльності.  

єДозвіл 

Ще одним важливим кроком стало впровадження експериментального проекту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (захід ДАП 2.2.3.4.1, головний виконавець – Міністерство економіки України). Ініціатива  передбачає цифровізацію процесів видачі дозвільних документів для підприємців. Зокрема, подання електронних документів для отримання окремих ліцензій через портал “Дія”; отримання, розгляд відповідальними особами державних органів електронних документів, поданих суб’єктами господарювання, здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками через “Дію” (крім тих, що опрацьовуються автоматично); автоматичне надсилання програмними засобами повідомлення про стан розгляду електронних документів та прийняте за результатами їх розгляду рішення тощо. 

Підприємці матимуть змогу отримати в електронній формі такі адміністративні послуги у сфері охорони праці та у сфері ліцензування. Зокрема,  послуги із видачі, зупинення, анулювання та відновлення ліцензії на провадження туроператорської діяльності, на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти.

Цей захід ДАП також є  компонентом I Плану для Ukraine Facility.

Перехід на оновлену версію IT-системи, яка лежить в основі Конвенції про процедури спільного транзиту (NCTS Фаза 5) 

Цей інструмент запроваджує  обмін митною інформацією щодо транзитних товарів з 35 державами в режимі реального часу. Також використовується єдина транзитна декларація та єдина гарантія для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення, які є договірними сторонами Конвенції про процедури спільного транзиту. 

Наприклад, для переміщення товарів з України до Німеччини або з Туреччини до України буде оформлятися одна транзитна декларація за єдиними правилами з наданням єдиного гарантійного документа. Така декларація є чинною для митних органів всіх країн, через які прямуватиме вантаж.  

Крім того, запроваджуються  спеціальні транзитні  спрощення  (загальна гарантія, звільнення від гарантії, авторизований вантажовідправник/вантажоодержувач, самостійне накладання пломб).

Захід ДАП  2.3.2.1.2  виконала Державна митна служба України. 

Приєднання до Конвенції є обов’язковою умовою для вступу до Євросоюзу та одним із ключових зобов’язань України за економічною частиною Угоди про асоціацію з ЄС. 

Про інші антикорупційні заходи  —  у щоквартальному дайджесті про реалізацію ДАП

Прогрес виконання заходів ДАП можна відстежувати в Інформаційній системі  моніторингу реалізації державної антикорупційної політики.

За інформацією https://nazk.gov.ua/


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux