Фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе» у Дніпровському районі
Фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе» уже 30 років об’єднує обдаровану молодь з інвалідністю. Цього року в Парку культури та відпочинку «Перемога», що у Дніпровському районі столиці близько 150 дітей стали переможцями у творчих напрямах «Сценічні жанри», «Прикладне мистецтво», «Літературна творчість» та «Сучасні технології». А всього учасниками фестивалю стали понад 1000 дітей.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда зазначила, що 30-ий, ювілейний фестиваль, щороку дає можливість дітям та молоді з інвалідністю презентувати власну творчість широкому колу глядачів, а для декого і стати стартом творчої кар’єри. До речі, кращі роботи з напряму «Прикладне мистецтво» кожен охочий може побачити з 16 грудня у Муніципальній галереї мистецтв (вул. Т. Драйзера, 6).
«Повіримо у себе» - це унікальний захід, який допомагає формувати неупереджене ставлення до людей з інвалідністю, ідеї суспільства рівних можливостей, та правильну суспільну думку про людей з інвалідністю, без стереотипів «героїзму», та «жалю».
«Важливою його складовою є благодійний аукціон, який проводиться уже кілька років поспіль. Відчуваю велику радість і натхнення після таких заходів, бо вони не лише показують, якою талановитою є наша нація, а й допомагають формувати неупереджене і толерантне суспільство, наближають нашу країну до однієї з основних європейських цінностей – створення рівних умов для всіх.
Сьогодні понад 150 фіналістів фестивалю отримали свої заслужені нагороди. І я щиро бажаю кожному з вас, щоб ця перемога стала початком вашого великого життєвого успіху! Багато років я опікуюся темою впровадження інклюзивної освіти та безбар’єрного простору у нашій країні. А сьогодні ще й отримала почесне звання амбасадору фестивалю» - зауважила депутат Київської міської ради Марина Порошенко.
Довідково.
«Повіримо у себе» – соціокультурна практика формування у громадськості м. Києва неупередженого ставлення до людей з інвалідністю, ідеї інклюзивного суспільства – суспільства рівних можливостей, що може допомогти сформувати правильну суспільну думку про людей з інвалідністю без стереотипів «героїзму» та «жалю». Уперше фестиваль було проведено у 1993 році, коли 100 дітей з інвалідністю з інтернатів міста та товариства дітей з інвалідністю «Церебрал». Наразі Фестиваль є відкритим соціокультурним адаптаційним заходом для дітей та молоді з інвалідністю міста Києва. Проводиться на засадах рівноправності всіх учасників та ставить за мету створити умови для всебічного розвитку кожного учасника, реалізації творчих здібностей і талантів, надання можливості талановитим дітям з інвалідністю презентувати власну творчість широкому колу глядачів територіальної громади столиці.
За інформацією kyivcity.gov.ua.