Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю активізує інформаційну кампанію з питань протезування постраждалих внаслідок війни за державною програмою
Мінсоцполітики вітає роботу Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щодо активізації проведення інформаційних кампаній з питань протезування постраждалих внаслідок війни за державною програмою.
За рік воєнних дій відбулось зростання кількості людей з інвалідністю в Україні. Внаслідок цього десятки тисяч людей потребують протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
Проведення інформаційних кампаній спрямоване на роз’яснення державної та регіональної політики щодо забезпечення доступності соціальної підтримки для осіб з інвалідністю, вдосконалення системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації, об’єднання зусиль державних установ, підприємств, громадських, міжнародних організацій заради вирішення проблем, загострених війною, а головне - підвищення рівня обізнаності людей, які потребують такої підтримки.
«Сьогодні немає потреби громадянам, які постраждали внаслідок війни, виїжджати за кордон для протезування та реабілітації, оскільки механізм забезпечення допоміжними засобами реабілітації забезпечується в Україні за державні кошти. Постраждалі внаслідок війни мають отримати повну інформацію, яка допоможе їм подолати проблеми – це і є завданням інформаційної кампанії», - зазначив Генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко.
Фондом проводиться низка заходів щодо інформування військовослужбовців та цивільних осіб, які постраждали внаслідок військової агресії, в медичних закладах та у закладах реабілітації в регіонах. Інформаційна компанія також спрямована і на спеціалістів, дотичних до реабілітаційних заходів.
У лютому 2023 року така робота стала системною у більшості регіонів нашої держави. Найбільш активна робота проводиться Львівським та Одеським територіальними відділеннями Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Під час зустрічей обговорюються питання щодо порядку проведення протезування постраждалих внаслідок війни за державною програмою, військовослужбовців та цивільних громадян (в тому числі дітей), а також безоплатного отримання ДЗР, обслуговування і ремонту протезно-ортопедичних виробів, використання можливостей особистого електронного кабінету на порталі ЦБІ тощо.
За інформацією kmu.gov.ua