Капелан отець Павло дбатиме про душі та психічний стан призовників та ветеранів


Минулого тижня ми інформували про пілотний соціальний проект, започаткований у Дніпровському районному комісаріаті міста Києва, що допоки не має аналогів в Україні. Суть у наступному.
Військовий комісар міста Києва полковник Володимир Кидонь, зважаючи на потреби насамперед ветеранів АТО, звернувся до Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси Філарета з проханням про направлення священників, які мають досвід перебування з місією військових капеланів у зоні проведення Антитерористичної операції на Сході України, до районних військових комісаріатів столиці, аби вони вели прийоми військовозобов’язаних, зокрема тих, хто пройшов військову службу в зоні АТО задля підтримки та загартування їхнього морально-психологічного стану.
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси Філарет схвально поставився до цього прохання та виокремив до роботи у військоматах відповідних священників. На практиці першим таким районом став Дніпровський, де від минулого тижня приступив до виконання цієї благородної й соціально значимої місії настоятель Храму Тихвинської Ікони Божої Матері отець Павло – діючий капелан Збройних Сил України, який неодноразово перебував у зоні проведення АТО, зокрема, в районі Широкиного, та регулярно здійснює на Донбас гуманітарні місії.
Минулого четверга отець Павло провів освячення будівлі та всіх приміщень Дніпровського районного в місті Києві військового комісаріату, що по вулиці Лебедєва, 19-А, передав працівникам усіх кабінетів календарі церковних свят, і сам отримав для прийомів громадян кабінет, де працюватиме по вівторках і четвергах від 9-ї до 13-ї години.
Як зазначив отець Павло, він із повною відповідальністю ставиться до покладеного Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси Філаретом обов’язку, щоби, разом із професійним психологом пані Оленою дбати про душі та психічний стан мобілізованих і демобілізованих військовослужбовців. Також вони працюватимуть і в складі призовної комісії, чого не впроваджено поки ніде в Україні, тож Дніпровський район є тут пілотним.
Але, як запевнив отець Павло, вже найближчого тижня подібні соціально-психологічні служби за участі капеланів розпочнуть роботу в Деснянському та Дарницькому райвійськкоматах, наступною чергою – і в правобережних районах столиці, що має стати дороговказом для започаткування по всій Україні. Адже сила армії вимірюється не лише рівнем її озброєння, а й морально-мотиваційним станом її воїнів – моральним духом і характером.
Доречним наочним прикладом для належного морально-психологічного загартування військовозобов’язаних слугуватиме відкритий за участі голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ярослава Горбунова й освячений отцем Павлом у приміщенні Дніпровського районного військового комісаріату Стенд Героїв України, присвячений 22-ом військовим, удостоєним цього найвищого звання: 14-ом – за життя, 8-ом – посмертно.
А в найближчих планах Дніпровського райвійськкомату, який очолює учасник військових подій на Сході України полковник Олег Орел, відкрити Стенд пам’яті загиблих в АТО дніпровчан, яких у нас, на жаль, чимало – 20. Хочеться висловити надію, що ця цифра вже не збільшуватиметься, а мир і злагода повернуться на благословенну землю України.
Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю