Колегія Дніпровської районної державної адміністрації підсумувала результати діяльності в окремих галузях за 2014 рік


Перший заступник голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ігор Щербак провів засідання колегії, що розглянула підсумки діяльності по окремих галузях за 2014 рік. До порядку денного були внесені наступні питання:
- Про виконання Міської цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в м. Києві «Безпечна столиця» на 2012-2015 роки.
- Про дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» у Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації.
- Про підсумки економічного та соціального розвитку Дніпровського району за 2014 рік.
- Про стан виконання в Дніпровській районній державній адміністрації документів органів влади вищого рівня, службової документації, звернень громадян та звернень, що надійшли на розгляд до КБУ «Контактний центр м. Києва» у 2014 році.
Із першого питання доповідав начальник штабу Дніпровського РУ ГУ МВС України в місті Києві Сергій Демент’єв. Він зазначив, що в минулому році органи правопорядку, загалом, зберегли контроль за криміногенною ситуацією в Дніпровському районі. Проте, через усім відомі події та процеси, коли у людей на руках опинилося чимало різноманітної зброї, відбулося й суттєве збільшення серйозних правопорушень.
Зокрема, 9 убивств, із яких 8 розкрито, передано до суду більше 2 тисяч кримінальних проваджень, отримано 251 повідомлення про незаконний обіг наркотиків, затримано 40 неповнолітніх осіб – усе це більше за показники попередніх років. Кількість квартирних крадіжок збільшилася більше ніж у 1,5 рази, розкрито – 25%: п’ятий показник у місті Києві.
Відтак, наголосив Сергій Миколайович, обсягів роботи додалося, умови ж працівникам міліції погіршилися: триває скорочення апарату райуправління, в умовах мобілізації щомісячно направляли до зони АТО по 3-5 своїх службовців, не всі дільничі інспектори забезпечені службовими кімнатами (особливо в новобудовах), із 41 одиниць автотранспорту 9 не працюють тощо.
Зустрічні запитання доповідачеві задали перший заступник голови Дніпровської РДА Ігор Щербак, заступник голови Алла Загородня, начальник управління соціального захисту населення Олександр Гуцол, начальник управління охорони здоров’я Даніель Карабаєв, начальник управління освіти Наталія Іваніна.
За підсумками обговорення питання 1 порядку денного колегія ухвалила наступне:
- Посилити взаємодію Дніпровського РУ ГУ МВС України в місті Києві з громадським формуванням із охорони громадського порядку і державного кордону, провести роботу щодо створення штабів формування у мікрорайонах та спеціальних загонів по боротьбі з кримінальною злочинністю, злочинами у сфері економіки та охороні довкілля.
- Систематично проводити заходи у взаємодії з відділом кримінальної міліції у справах дітей Дніпровського РУ ГУ щодо виявлення дітей, які жебракують, вчиняють правопорушення або виховуються в неблагополучних сім’ях.
- Із метою профілактики правопорушень створювати умови для зайнятості школярів в позаурочний час, здійснювати заходи з підвищення їхньої правової культури.
- Спільно з відділом контролю за благоустроєм, проводити профілактичні заходи по обстеженню ринків і зон стихійної торгівлі.
- Опрацювати питання щодо можливості надання на умовах оренди Дніпровському РУ ГУ приміщень під службові кабінети дільничим інспекторам міліції у мікрорайонах, прилеглих до новобудов.
Григорій Мельник – виконувач обов’язків завідуючого сектором взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання і виявлення корупції Дніпровської райдержадміністрації, вже вдруге за останнє півріччя доповідав із питання своєї посадової відповідальності. Григорій Миколайович поінформував членів колегії про розроблений план заходів із профілактики правопорушень у цій сфері, нагадав про спільно з КМДА проведений семінар для районних держслужбовців, новоприбулі з яких успішно пройшли спеціальну перевірку. Також усі торік своєчасно подали декларації про доходи і таке інше.
Втім, маємо й недоліки: один працівник Дніпровської райдержадміністрації наразі перебуває під слідством у перевірці причетності до корупції, ще по одному зафіксований факт причетності до виборчої компанії, що державним службовцям категорично заборонено.
Тож за пунктом 2 порядку денного засідання колегії, зокрема, вирішено:
- Організувати семінар для працівників райдержадміністрації задля більш ретельного вивчення антикорупційного законодавства України та з питання заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік.
- Проконтролювати своєчасність подання відповідних декларацій працівниками райдержадміністрації у термін до 30 березня 2015 року.
Із загальними підсумками соціально-економічного розвитку Дніпровського району міста Києва за 2014 рік членів колегії ознайомив начальник відділу економіки Сергій Редчиць. Зазначивши, що 2014 рік характеризувався напрочуд нестабільними процесами в економіці країни в цілому, тим не менше у Дніпровському районі було залучено інвестицій більш ніж на 2 мільярди доларів США – і це п’ятий районний показник по місту Києву. Було введено в експлуатацію 6 торгівельно-розважальних центрів із чотирма супермаркетами, а загальний товарообіг сягнув 8652,7 млн. грн.
Відзначено, що Дніпровський район – один із лідерів у житловому будівництві: здано 177,7 тисяч нової житлової площі – це 2745 квартир у 14 будинках. Утім, чимало показників соціально-економічного розвитку Дніпровського району за 2014 рік, порівняно з показниками 2013 року, мають регресивні тенденції та в процентному співвідношенні складають:
- Фінансування об’єктів sз Програми соціально-економічного розвитку м. Києва на 2014 рік в частині капітальних вкладень на замовлення Дніпровської РДА склало 32,8%;
- Чисельність зареєстрованих у Центрі зайнятості безробітних збільшилася на 39,4% (5554 чол.);
- Кількість створених нових робочих місць скоротилася на 40,5%, склавши за 2014 рік 3618 одиниць, при тому, що кількість одиниць робочих вакансій у банку даних зменшилася на 8% (4084 од.);
- Обсяг заборгованості з виплати зарплати на підприємствах і організаціях району збільшився у 5,2 рази;
- Заборгованість по орендній платі збільшилася на 7,82%;
- Бюджетних коштів на капітальний ремонт житлового фонду зменшилося на 79%, на поточний ремонт житлового фонду – на 20,7%, на благоустрій територій – на 50%;
- Бюджетних коштів на підготовку закладів освіти до нового навчального року зменшилося на 79,1%;
- Кількість гуртків і секцій підліткових клубів за місцем проживання зменшилася на 13%.
Цікаво, що:
- Народжуваність (чоловік на 1000 населення) у Дніпровському районі за 2014 рік, порівняно з 2013 роком, збільшилася на 1,1%, а смертність (чоловік на 1000 населення) зменшилася на 0,5%;
- Кількість учнів у школах збільшилася на 5,2%, а вчителів – зменшилася на 3,8%;
- Чисельність дітей, які регулярно займаються у спортивних школах зменшилася на 3%, а їхніх тренерів – збільшилася на 6%.
Колегія Дніпровської райдержадміністрації, прийнявши доповідь із цього питання начальника відділу економіки Сергія Редчиця до відома, ухвалила, зокрема, забезпечити 100% рівень освоєння коштів, передбачених міською Програмою здійснення робіт із капітальних вкладень і капітальних ремонтів на 2015 рік.
Із питання про стан виконання в Дніпровській райдержадміністрації документів органів влади вищого рівня, а також запитів у зверненнях громадян доповідали три службовця.
Начальник відділу контролю Дніпровської РДА Наталія Жовнірчик висловила переконання, що стан виконавської дисципліни – головний показник ефективності роботи органів державної влади. У нас із цим далеко не все гаразд.
Так, за 2014 рік до Дніпровської РДА надійшов 10821 документ: опрацьовані – всі, проте виконаних – менше 80%, а виконаних із порушенням термінів виконання – 102 доручення, у чому в лідерах – управління житлового господарства (50% порушень), відділи комунальної власності та контролю за благоустроєм.
Людмила Василівна зауважила, що інформаційно-телекомунікаційна система внутрішнього документообліку АСКОД, запроваджена Київською міською державною адміністрацією, значно прискорила процес обміну документами, проте й досі освоєна далеко не всіма службовцями райдержадміністрації – це пряме джерело підвищення ефективності нашої роботи.
Головуючий на засіданні Ігор Щербак додав, що система АСКОД дуже засмічена усілякою недоречною кореспонденцією з грубим порушенням службової субординації, та вніс дві пропозиції: звернутися до КМДА з пропозицією провести оптимізацію внутрішнього документообігу та не приймати до термінового виконання документи, що надійшли у часі після 17.30.
Начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян Олена Ревуцька оголосила про кількість звернень, що надійшли від громадян до Дніпровської РДА за 2014 рік – 2588, що на 15% менше за 2013 рік. Відповіді на них, зазначила доповідач, можливі наступні: позитивне вирішення, відмова, пересилка на розгляд інших установ. А от відповідь «взято до відома» неприпустима, до чого, на жаль, схильні багато наших працівників.
Керівники Дніпровської райдержадміністрації у 2014 році особисто прийняли 570 громадян. У тематиці звернень переважали питання покращення благоустрою територій, роботи житлово-комунального господарства та соціального захисту. На жаль, підсумувала Олена Степанівна, маємо низький відсоток остаточно вирішених питань із звернень громадян.
Заступник начальника відділу роботи зі зверненнями громадян Дніпровської райдержадміністрації Альона Слободяник доповіла, що до «Контактного центру м. Києва» засобами телефонних дзвінків та інтернету зі своїми питаннями, зауваженнями та скаргами торік до Дніпровської райдержадміністрації звернулося 35 тисяч абонентів і користувачів (у 2013 році – 28 тисяч) із переважаючою тематикою з якості роботи житлово-комунального господарства. Процент їхнього виконання – 94,1 %. Наразі за цим показником Дніпровський район перебуває в місті Києві на 8 місці.
Функціонально більш ґрунтовно засвоїти роботу на системі АСКОД, рішуче підвищити стан службової виконавської дисципліни, ретельніше вникати у сутність питань, піднятих у зверненнях громадян та надавати по них ґрунтовнішу відповідь, супроводжувати виконання звернень та звітувати по них – таку ухвалу прийняла колегія Дніпровської РДА з останнього питання свого порядку денного.
Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю