Колегія: готовність закладів освіти Дніпровського району до нового навчального року
14 серпня під головуванням очільника району Петра Онофрійчука відбулося засідання Колегії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. Про готовність закладів освіти Дніпровського району столиці до нового 2018 – 2019 навчального року доповідала начальник районного управління освіти Наталія Іваніна. Вона зазначила що 2018 рік – це рік змін та перетворень, інвестицій в освіту та набору до першого класу Нової Української Школи (НУШ).
Довідково.
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
Наталія Василівна відзначила, що заклади освіти Дніпровського району переходять від школи з «дисциплінарним простором» – до школи з простором розвитку та взаємодії. Це ресурс, що забезпечує освітню діяльність через доцільний благоустрій та облаштування ділянки закладу освіти, цілісне художнє рішення фасадів та інтер'єру, комфортне і динамічне меблювання та обладнання усіх приміщень.
Доповідач зазначила, що простір для учнів початкової школи відрізняється від просторів для старшокласників, як за предметно-просторовою організацією, так і за характером оформлення. Новий освітній простір – це парти та стільці, які формують правильну поставу, це інтерактивні дошки та яскраві кольори, малюнки на стінах. Класи та рекреації стають придатними до трансформації, перегрупування меблів, швидкої зміни робочих зон для роботи з цілим класом, в групах чи індивідуально, у спокої чи в русі. Також створюються стильні та креативні приміщення і для активного відпочинку. Це різноманітні облаштовані столи для тенісу, грифельні дошки для малювання крейдою та фліпчарти для малювання маркерами. Важливим є оформлення простору їдальні, дизайн стадіонів та спортзалів закладів освіти.
Окремо Наталія Іваніна зазначила, що Бюджет Дніпровського району по галузі «Освіта» на 2018 рік, затверджений Київською міською радою, складає 1 332 633,2 тис. грн. На новий освітній простір в рамках впровадження Нової Української школи на цей рік передбачено 25 172,5 тис. грн. (державна субвенція, – 6655,3 тис. грн., місцевий бюджет – 18 517,2 тис. грн.).
Доповідач відзначила, що для всіх учнів початкових класів «Нової української школи» вже закуплено навчальне приладдя та дидактичні матеріали на загальну суму 3 540,6 тис. грн. та сучасні комплекти учнівських меблів у складі одномісної парти та стільця в кількості 3870 шт. на загальну суму 11 060,1 тис. грн.
Довідково.
Для кожного ПЕРШОГО класу придбано;
- 5наборів дидактичного матеріалу на основі магнітів «Математична освітня галузь» (всього - 675 комплектів);
- 3дидактичні набори «Соціальна і здоров'язбережна освітня галузь» (всього - 405 комплектів);
- 1 демонстраційну модель механічного годинника (годинна, хвилинна стрілки та ін. (всього - 135 шт.);
- 2 шт. контрольно-вимірювальних терезів демонстраційних з набором важків (всього – 270 шт.);
- 2набори дидактичного приладдя – логічні блоки Дьєнеша. Тактильні блоки для розвитку мислення (всього – 270 шт.);
- 1 конструктор для вивчення різних конструкцій та механізмів — Тип1 (STEM-набір активних магнітів ) (всього – 135шт.);
- 1 конструктор для вивчення різних конструкцій та механізмів — Тип2 - STEM-набір простих механізмів (всього – 135шт.);
- 1 конструктор для вивчення різних конструкцій та механізмів — Тип3 STEM-набір сили та руху (всього – 135шт.);
- 1 конструктор для вивчення різних конструкцій та механізмів— Тип4 STEM-набір човна і поплавка (всього – 135шт.);
- 1 набір дидактичного матеріалу для моделювання алгоритмів (робот-миша з полем для програмування) (всього – 135шт.).
Окремо Наталія Василівна проінформувала присутніх про забезпечення закладів освіти апаратно-програмними комплексами (інтерактивними системами проекції).
Довідково.
Було здійснено передачу (на безкоштовній основі) апаратно-програмних комплексів (Інтерактивна система проекції) до навчальних закладів загальної середньої освіти Дніпровського району: СЗШ № 66, СШ № 98, СШ №125, НВК «ОРТ» № 141, СШ № 148, НВК № 167, СЗШ № 180, СЗШ № 184, НВК «Домінанта», НВК № 209 «Сузір’я», СШ № 234, СШ № 246, СЗШ № 258, Український колеж ім. Сухомлинського, СШ № 327, школа І ступеня № 330.
Також Наталія Іваніна відмітила, що окрім коштів на створення нового освітнього простору, виділено субвенцію з державного бюджету в сумі 6 398,9 тис. грн. Це дало змогу оновити оснащення закладів освіти з поглибленим/профільним вивченням природних та математичних предметів, придбати обладнання для кабінетів української мови у школах з навчальними мовами національних меншин, забезпечити пристрої для програвання компакт-дисків із звуковим записом для ЗСЗО з метою створення умов для проведення уроків з іноземних мов та підготовки та ЗНО, закупити спеціальні засоби корекції психофізичного розвитку для класів з інклюзивним навчанням.
Окремо було приділено увагу питанню капітальних ремонтів на 107 об’єктах галузі «Освіта». Наталія Іваніна відзначила, що замовником з виконання капітальних ремонтів в закладах освіти Дніпровського району визначено Управління будівництва Дніпровської райдержадміністрації (проводить капітальні ремонти на 101 об’єкті закладів освіти). Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-сервіс» проводить капітальні ремонти у 6 закладах освіти. Також будуть реалізовані громадські проекти на загальну суму 6930,86 тис. грн.
Довідково.
Громадські проекти:
- проект № 433 «Дитячі майданчики «Дитяча мрія» у ДНЗ № 433 «Дивосвіт» на суму 397,65 тис. грн.;
- проект № 474 «Майданчики «Дитяча посмішка» у ДНЗ № 655 на суму 399,92 тис. грн.;
- проект № 132 «Реконструкція стадіону школи № 158 Дніпровського району» у СЗШ № 158 на суму 1 995,77 тис. грн.;
- проект № 480 «Реконструкція стадіонів шкіл № 11 та 66» у СЗШ №№ 11, 66 на загальну суму 1 811,62 тис. грн.;
- проект № 67 «Новій школі - Нова майстерня» в СЗШ № 258 на суму 325,90 тис. грн.;
- проект № 321 «РУСАНІВКА.ТЕПЛІ ШКОЛИ» в гімназії № 136, СШ № 137, СЗШ № 182, Русанівський ліцей на загальну суму 2 000,00 тис. грн.
Окремо йшлося про проведення реконструкції та термомодернізації у закладах освіти, впровадження протипожежних заходів тощо.
Наприкінці доповіді Наталія Іваніна зупинилась на питанні підвищення професійних знань освітян. Йшлося саме про проходження курсової перепідготовки вчителями, які планують з 1 вересня 2018 року працювати з першокласниками. Майже 150 педагогів Дніпровського району активно залучились до масштабної роботи з упровадження концептуальних засад Нової української школи (НУШ), 54 заступники директорів закладів з навчально-виховної роботи (початкові класи) загальної середньої освіти відвідали тренінги за програмою НУШ, для 120 вчителів іноземних мов району в червні поточного року у НВК № 209 «Сузір`я» розпочалась підготовка за програмами НУШ. Також крім очної сесії підвищення кваліфікації, вчителі початкових класів, заступники директорів, вчителі іноземних мов, трудового навчання, мистецтва, фізичної культури, які працюватимуть у перших класах 2018-2019 н.р., пройшли онлайн-навчання на електронній платформі EdEra.
Довідково.
У 2018-2019 навчальному році перші класи закладів загальної середньої освіти будуть навчатися за:
Типовими освітніми програми НУШ:
- Шияна Р.Б. – 24 класи;
- Савченко О.Я. – 129 класів.
Нетиповими освітніми програми, що пройшли експертизу ДСЯО:
- «Інтелект України» – 1 клас (ТОВ «Академія Сучасної освіти», НВК «Гуманітарна гімназія «Гармонія»);
- «Вальдорфська педагогіка» – 1 клас (СЗШ № 195);
- «Росток» – 2 класи (ТОВ «Академія Сучасної освіти»).
Наталія Іваніна згадала у своїй доповіді й про те, що протягом червня-липня 2018 року 48 закладів загальної середньої освіти Дніпровського району, що здійснюють набір до перших класів, безкоштовно отримали набори LEGO (набори «LEGO Six Bricks boxes» та 251 набір «LEGO Play Box») для майбутніх першокласників Нової української школи (відповідно до меморандуму про взаємодію між Міністерством освіти і науки та The LEGO Foundation). Першого вересня кожен учень отримає по набору «Шість цеглинок», а кожен клас – набір «LEGO Play Box».
Довідково.
«Шість цеглинок» LEGO Нової української школи – це практичний інструмент та дієвий засіб, який дає змогу реалізувати ігрові та діяльнісні методи навчання учнів у початковій школі. Цеглинки (a їх шість і вони різного кольору: червоного, помаранчевого, жовтого, зеленого, блакитного та синього) допоможуть учневі в процесі ігрових завдань отримати навички та здібності, розвинути мислення, мовлення, увагу, оперативну пам’ять, самоконтроль. Окрім цього, використання цеглинок дозволить дітям навчитися співпрацювати в групі, співпереживати за результат товариша та команди, розподіляти ролі, обов’язки, приймати рішення та оцінювати отриманий результат.
Наприкінці доповіді Наталія Василівна відзначила, що сьогодні сфера освіти перебуває на важливому етапі переходу до більш якісного стану і вимагає не тільки модернізації змісту, а й зміни форм, методів роботи навчальних закладів та управлінської діяльності керівників. Освітні тенденції розвиваються безперервно, необхідно рухатися в прискореному темпі, щоб почувати себе на рівних з колегами і конкурентами, дуже важливо вчасно реагувати на проблемні моменти, оперативно розв’язувати нагальні питання.
(Презентація виступу начальника управління освіти Дніпровської РДА)
Співдоповідачем у питанні готовності закладів освіти до початку нового навчального року виступив начальник управління будівництва Дніпровської РДА Петро Саков. Петро Васильович детально зупинився на виконанні загальноміських програм, проінформував про хід та стан виконання робіт по кожному об’єкті, зазначивши орієнтовні терміни їх закінчення. Доповідач прозвітував про проведення капітальних ремонтів будівель, пралень, харчоблоків, стадіонів, покрівель, фасадів, вхідних груп, місць загального користування, тіньових навісів, ігрових та спортивних майданчиків, проведення заміни вікон та відновлення груп тощо. Підводячи підсумки, Петро Васильович зазначив, що станом на 14 серпня по об’єктах капітального ремонту укладено 104 договори, що складає 89,7 % із загальної кількості об’єктів (116), а також завершено виконання робіт на 23 об’єктах капітального ремонту.
(Презентація виступу начальника управління будівництва Дніпровської РДА)
Наприкінці виступу кожного з доповідачів відбувалось обговорення по суті питання, в результаті чого були напрацьовані відповідні рішення.
Підготовлено відділом з питань інформаційної політики