Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Колегія: надання субсидій, зміни в пенсійному законодавстві та початкова загальна освіта у рамках реформи “Нова українська школа”

Опубліковано 13 листопада 2018 року о 17:05
фото

Сьогодні, 13 листопада, під головуванням очільника району Петра Онофрійчука відбулося чергове засідання Колегії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. Про надання житлових субсидій мешканцям Дніпровського району м. Києва (за новим порядком відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329) доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Дніпровської райдержадміністрації Олександра Соя.

Інформуючи присутніх про найбільш суттєві останні зміни у порядку надання субсидій, Олександра Соя зазначила, що з жовтня субсидія призначається один раз на рік з травня поточного року по квітень наступного року, але розраховується на два періоди опалювальний і неопалювальний. Для більшості домогосподарств, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, в тому числі у нульовому розмірі, додатково звертатися до управління праці та соціального захисту населення не потрібно. Таким сім'ям розрахунок розміру субсидії на опалювальний період буде проведено в автоматичному режимі. В той же час доповідач детально зупинилась на окремих категоріях сімей, яким призначення житлової субсидії з 1 травня поточного року  здійснюється лише після подання нових заяви і декларації. Також Олександра Соя відзначила, що наразі доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається, та змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидії. Не дивлячись на те, що районне управління одне з перших забезпечило перепризначення житлових субсидій мешканцям Дніпровського району на опалювальний період 2018-2019 року (списки отримувачів житлових субсидій були вчасно передані до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг), наприкінці своєї доповіді Олександра Соя зупинилась і на деяких проблемах у питанні надання житлових субсидій. За її словами, зокрема, з різних причин вони виникають у співпраці з новоствореними ЖБК і ОСББ. (Презентація виступу О. Сої).

Довідково.

До управління праці та соціального захисту населення Дніпровської райдержадміністраціїза призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося більше 35 тис. домогосподарств (більше – лише в Деснянському районі 41 тис. звернень).

Про зміни в пенсійному законодавстві України доповіла заступник начальника управління застосування пенсійного законодавства – начальник відділу методології із застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві Людмила Грєбєннікова. Вона детально зупинилась на питанні реорганізації та оптимізації структури в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в м. Києві. Також зауважила, що Дніпровський район - другий за кількістю пенсіонерів серед інших районів столиці.

Довідково.

Найбільша кількість пенсіонерів перебуває на обліку у відділах №5,6 (Деснянський район)), № 6, 7 (Дніпровський район – 91 732 або 12 % від загальної кількості одержувачів пенсій по м. Києву).

Доповідаючи про зміни в пенсійному законодавстві передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-08, Людмила Грєбєннікова зупинилась на питаннях осучаснення раніше призначених пенсій та виплати пенсій особам, які працюють на спецпосадах, умовах призначення пенсії за віком та окремо наголосила на тому, що з 01.10.2017 р. припинено утримання 15% з пенсії працюючих пенсіонерів.

Не менш важливим питанням, яке було розглянуто на Колегії, є впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти у рамках реформи “Нова українська школа” у закладах загальної середньої освіти. Доповідаючи по  суті даного питання, начальник районного управління освіти Наталія Іваніна, зазначила, що у вересні 2018 року реформа освіти розпочалась з початкової ланки введенням нового Державного стандарту.

Довідково.

Державний стандарт початкової освіти – це базовий документ, який визначає основні засади й підходи до навчання в початковій школі, а також вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувача освіти і загальний обсяг навчального навантаження.

Головна ідея Нової української школи і нового Стандарту зокрема – навчання, побудоване на компетентностях. Основна відмінність нового Стандарту – орієнтованість на здобуття учнями компетентностей, а не лише знань. Стандарт докорінно змінює зміст початкової освіти та форми взаємодії вчителя, учня, батьків. 

Наталія Іваніна відзначила, що заклади освіти Дніпровського району переходять від школи з «дисциплінарним простором» – до школи з простором розвитку та взаємодії. Це освітній ресурс, що забезпечує освітню діяльність через доцільний благоустрій та облаштування ділянки закладу освіти, цілісне художнє рішення фасадів та інтер'єру, комфортне і динамічне меблювання та обладнання усіх приміщень.

Довідково.

Основні складові нового освітнього простору закладів освіти Дніпровського району:

  • креативний зовнішній та внутрішній дизайн;
  • комфорт та енергоефективність;
  • ­сучасні умови для навчання, розвитку та спілкування; 
  • безбар’єрний простір та умови для інклюзивного навчання;
  • багатофункціональне середовище.

Разом з тим, Наталія Іваніна зауважила, що простір для учнів початкової школи відрізняється від просторів для старшокласників, як за предметно-просторовою організацією, так і за характером оформлення. Для учнів початкової школи найважливіше – навчання через дослідження та особистий досвід, роботу в групі та соціалізацію. Окрім того, що новий освітній простір – це парти та стільці, які формують правильну поставу, інтерактивні дошки, яскраві кольори та малюнки на стінах, це й ще й класи та рекреації, які стають придатними до трансформації, перегрупування меблів, швидкої зміни робочих зон для роботи з цілим класом, в групах чи індивідуально, у спокої чи в русі. Новий освітній простір – це ще створення стильних та креативних приміщень для активного відпочинку (столи для тенісу, грифельні дошки для малювання крейдою та фліпчарти для малювання маркерами тощо).

Довідково.

На новий освітній простір для закладів освіти Дніпровського району в рамках впровадження Нової Української школи у 2018 році було передбачено  25 172,5 тис. грн. (державна субвенція, – 6655,3 тис. грн., місцевий бюджет – 18 517,2 тис. грн.). Для всіх учнів початкових класів  «Нової  української школи» закуплено навчальне приладдя та дидактичні матеріали  на загальну суму 3 540,6 тис. грн. та сучасні комплекти учнівських меблів у складі одномісної парти та стільця в кількості 3870 шт.  на загальну суму  11 060,1 тис. грн.

Окремо Наталія Іваніна зазначила, що 16 навчальних закладів загальної середньої освіти району забезпечено апаратно-програмними комплексами (інтерактивними системами проекції), а також здійснено закупівлю спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку для класів з інклюзивним навчанням та персональних комп`ютерів для початкової школи.

Значної уваги у своїй доповіді Наталія Іваніна приділила професійним компетенціям педагогів, які працюють з першокласниками та мають реалізувати освітні зміни відповідно до Концепції Нової української. Вона проінформувала присутніх про значну попередню роботу проведену з педагогами щодо їхньої перепідготовки та підвищення кваліфікації, розповіла про різні напрямки та форми навчання і розвитку компетенцій тощо.

Наприкінці своєї доповіді Наталія Іваніна наголосила на тому, що сьогодні сфера освіти перебуває на важливому етапі переходу до більш якісного стану і вимагає не тільки модернізації змісту, а й зміни форм, методів роботи навчальних закладів та управлінської діяльності керівників.Освітні тенденції розвиваються безперервно, необхідно рухатися в прискореному темпі, щоб почувати себе на рівних з колегами і конкурентами, дуже  важливо вчасно реагувати на проблемні моменти, оперативно розв’язувати нагальні питання. (Презентація виступу Н. Іваніни)

Наприкінці виступу кожного з доповідачів відбувалось обговорення по суті питання, в результаті чого були напрацьовані відповідні рішення.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux