Колегія: підведено підсумки роботи із документами і зверненнями громадян та економічного і соціального розвитку району за 2018 рік
19 лютого під головуванням очільника району Петра Онофрійчука відбулося засідання колегії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. Про стан виконання в Дніпровській райдержадміністрації документів органів влади вищого рівня, службової документації та підсумки роботи із зверненнями громадян за 2018 рік йшлося у доповіді начальника відділу контролю Людмила Жовнірчик та начальника відділу роботи із зверненнями громадян Олени Ревуцької.
Як зазначила Людмила Жовнірчик, протягом 2018 року до відділу організації діловодства райдержадміністрації надійшло 13523 документи, з них контрольних – 3964, що складає 29,31%. Відділом контролю райдержадміністрації постійно відслідковується хід виконання актів та доручень органів влади вищого рівня, звернень та запитів депутатів рад усіх рівнів, доручень голови Київської міської державної адміністрації та голови райдержадміністрації. З метою покращення виконавської дисципліни застосовуються різні форми організації контролю, але перевага надається упереджувальному контролю, зокрема, щовівторка направляються нагадування на 7-10 днів наперед по дорученням, термін виконання яких наближається. Також, як зазначила доповідач, проводиться щоденний моніторинг виконання вищезазначених доручень, особливо тих, які знаходяться на контролі в Контрольно-аналітичному управлінні апарату КМДА. За минулий рік порушень термінів виконання цих доручень допущено не було. (Презентація виступу Л. Жовнірчик)
Також висвітлення питання стану виконання в райдержадміністрації документів органів влади вищого рівня, службової документації та підсумки роботи із зверненнями громадян за 2018 рік доповнила у своєму виступі начальник відділу роботи із зверненнями громадян Олена Ревуцька. Вона зазначила, що відділ здійснює особистий прийом громадян, реєстрацію та попередній розгляд звернень, а також контроль за їх виконанням. Звернення, що надійшли поштою та подані громадянами на особистому прийомі, реєструються в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва» (АСКОД), телефонні дзвінки реєструються операторами КБУ «Контактний центр міста Києва» та передаються на виконання через окрему автоматизовану систему цієї установи. За результатами аналізу звернень громадян, які були зареєстровані в системі електронного документообігу «АСКОД», доповідач навела такі статистичні дані: за звітний період до Дніпровської райдержадміністрації надійшло 4134 письмових та усних звернень громадян, що на 20,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року (2017 рік - 5208 звернень). За кількістю перше місце посідають звернення з питань житлово-комунального господарства, що становить 61,7% від загальної кількості питань, порушених у зверненнях.
Олена Ревуцька зауважила, що з метою покращання організації роботи із зверненнями громадян з питань житлово-комунального напрямку, оскільки ці питання превалюють серед інших питань, що порушуються у зверненнях громадян, було проведено дві наради. (Презентація виступу О. Ревуцька)
Начальник відділу моніторингу звернень Дніпровської райдержадміністрації Альона Слободяник доповнила висвітлення питання, розповівши про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до Дніпровської райдержадміністрації за 2018 рік від КБУ «Контактний центр міста Києва». Вона зазначила, що за статистичними даними - надійшло 56864 громадян (в порівнянні з 2017 роком кількість звернень збільшилася, було 55857 звернень), які були опрацьовані виконавцями в термін передбачений Законом України «Про звернення громадян». Найбільш актуальні питання житлово-комунального господарства найбільш актуальні питання з якими звертались мешканці: не працює пасажирський ліфт 1926 зв, ремонт під'їзду 1422зв, укладання та ремонт асфальтного покриття 1115зв, ремонт дахів 910 зв, не працює вантажний ліфт 504 зв, проведення модернізації/заміни ліфту 442 зв і інші. (Презентація виступу А. Слободяник)
Про підсумки економічного та соціального розвитку Дніпровського району за 2018 рік доповідав начальник відділу економіки та інвестицій Дніпровської райдержадміністрації Сергій Редчиц. Інформуючи про бюджетно-фінансову політику, він зазначив, що за минулий рік до загального фонду бюджету міста Києва надійшло 2 279,5 млн грн податків та зборів, мобілізованих у Дніпровському районі, що становить 121,4% до планових показників року. Програмою економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018 на об’єкти, головним розпорядником коштів по яких виступає Дніпровська райдержадміністрація, були передбачені капітальні видатки в розмірі 169,2 млн грн, що майже на 15% менше показника 2017 року. Протягом 2018 року було виконано робіт на загальну суму 159,23 млн грн, що майже на 16% менше показника минулого року. Загальний рівень освоєння капітальних видатків складає 94,2% (в 2017 році - 95,8%).
Також доповідач окремо зупинився на таких питаннях, як управління комунальним майном, підтримка розвитку підприємництва, покращення бізнес-середовища, зайнятість населення та оплата праці, розвиток житлово-комунального, дорожнього та зеленого господарства, капітальні вкладення та житлове будівництво, система державних закупівель, соціальний захист населення, освіта, охорона здоров’я, підтримка сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту тощо. (Презентація виступу С. Редчиця)
Довідково.
За даними промислових підприємств району в 2018 році ними реалізовано продукції на суму 9 892,3 млн грн, що на 14,5% більше, ніж у 2017 році. Питома вага обсягів реалізованої продукції підприємствами району в загальних обсягах по місту Києву становить 5,1%. Це сьоме місце серед районів міста Києва. Що стосується розвитку споживчого ринку, то загальний роздрібний товарообіг складає 17872,6 млн грн, що майже на 3% більше, ніж за січень-грудень 2017 року. Впродовж року спільно з КП «Київська спадщина» організовано та проведено 39 сільськогосподарських районних ярмарків з продажу плодоовочевої продукції та продовольчих товарів, на яких реалізовано 2201,3 тони зазначеної продукції.
Висвітлюючи питання розвитку системи освіти району, Сергій Редчиц повідомив, що до мережі закладів загальної середньої освіти Дніпровського району внесено приватний заклад загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназія «А+» (вул. Березнева,14). Також, для забезпечення розвитку та розширення мережі приватних закладів дошкільної освіти відновлено роботу закладу дошкільної освіти №220 (вул. Плєханова, 6-А), як приватного. Обсяг видатків на утримання галузі «Освіта» за 2018 рік в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 22%, а середня заробітна плата вчителів збільшилась майже на 42%.
Розкриваючи питання реформування системи охорони здоров’я Дніпровського району, доповідач повідомив, що впроваджено електронний запис пацієнтів до лікарів спеціалістів консультативно-діагностичних центрів. Обсяг видатків на утримання галузі «Охорона здоров’я» за2018 ріку становить 222,7 млн грн, що майже на 36 % менше, ніж, у відповідному періоді 2017 року.
Доповідаючи про реалізацію державної політики у сфері соціального захисту наголосив, що ведеться робота щодо: призначення соціальних допомог та компенсаційних виплат; надання субсидій та пільг на відшкодування витрат населення на оплату за житло та комунальні послуги; ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків; забезпечення пільгами інвалідів, ветеранів війни та праці; надання матеріальної підтримки малозабезпеченим громадянам; контроль щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати та контроль за умовами праці. протягом 2018 року призначено житлові субсидії 42,5 тис. сім’ям на суму 213,976 млн грн, що на 43% менше, ніж у відповідному періоді 2017 року.
Що стосується капітальних вкладень було відмічено, що на замовлення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації було здійснено капітальний ремонт на 466 об’єктах району (заклади освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту та об’єкти житлово-комунального господарства), завдяки чому забезпечені умови для збереження та розвитку існуючої мережі соціально-економічної інфраструктури району.
Слід також зазначити, що завдяки використанню розпорядниками коштів при здійсненні капітальних ремонтів системи електронних закупівель ProZorro вдалося зекономити 4,8 млн грн бюджетних коштів.
Підготовлено відділом з питань інформаційної політики