Координаційна рада малого та середнього підприємництва – робочий майданчик у трикутнику "громада-бізнес-влада"
За участю голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ярослава Горбунова відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва. У заході взяли участь заступники голови, керівники профільних структурних підрозділів адміністрації, представники інших державних установ і підприємницьких структур.
У своєму виступі Ярослав Горбунов наголосив на тому, що Координаційна рада має стати робочим майданчиком для постійних контактів у трикутнику "громада – бізнес – влада". І навів позитивні приклади. Перший – рада директорів промислових підприємств нашого району, з якою є декілька спільних практичних заходів. Зокрема, з питань підтримки виробництв засобом внутрішніх замовлень, а також надання матеріальної допомоги постраждалим у зоні АТО. Другий – практично одностайні результати напрацювань робочої групи з питань розміщення тимчасових споруд у нашому районі, створеної на громадських слуханнях із цього питання. Тож, підкреслив очільник району, координаційна рада цілком спромиожна акумулювати ефективні шляхи до співпраці з місцевим бізнесом, оскільки мале та середнє підприємництво може і має стати бюджетоутворюючим для майбутньої відновленої районної ради.
Заступник голови Дніпровської районної державної адміністрації Алла Загородня зауважила, що сподівається за допомогою присутніх представників бізнесових об’єднань вийти на ширше коло підприємців, аби така співпраця стала соціалізованою та відповідальною.
Начальник районного відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб Євген Карпенко (8 штатних реєстраторів) надав звітність реєстраційних процесів у бізнесовому середовищі Дніпровського району за останній рік. За його інформацією що загалом у нашому районі перебувають на контролі 37,8 тисяч юридичних і фізичних осіб-підприємців. Отже, станом на 23 грудня зареєстровано: юридичних осіб – 1052 (у 2013 – 1050), фізичних осіб – 1649 (у 2013 – 1638). Реєстраційно припинено діяльність: юридичних осіб – 83 (у 2013 – 154), фізичних осіб – 3809 (у 2013 – 660).
Секретар Координаційної ради – начальник відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики РДА Григорій Лобач зауважив, що таке збільшення чисельності останньої категорії підприємців пояснюється як відображенням загальної тенденції в економічному середовищі країни, так і тим, що закрилися ті, що фактично давно не працюють й, як кажуть, перебували «на паузі». Попри ж те, що 37,8 тисяч зареєстрованих у Дніпровському районі підприємницьких структур – число чимале, та більшість, із загальноміської картини, мають правобережні райони столиці, зокрема, центральні, де бізнесова діяльність є більш прибутковою. Втім, відзначив Григорій Володимирович, малий і середній бізнес Дніпровського району цього року приростив більше двох тисяч нових робочих місць, у той час як торік – менше тисячі.
Далі в роботі засідання Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва відбувся перехресний обмін думками про поточний стан бізнесового середовища у районі та місті. Так, начальник районного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Ігор Шилохвост зауважив, що спрощення процедури реєстрації бізнес-структур відбилося й певними негативними наслідками. Зокрема, безкарністю підприємців у зведенні МАФів будь-де, а зокрема – вже й у лісопарковій зоні. Не кажучи про території біля станцій метрополітену – там не те, що проїхати спецтехніці, а вже й пройти неможливо. На це головуючий Ярослав Горбунов зауважив, що для цього й розробляється Комплексна схема розміщення тимчасових споруд у місті Києві, аби ті МАФи, що незаконно встановлені, неодмінно були демонтовані.
Голова громадської організації «Братерство» Михайло Кругляк, який 22 роки працює у галузі малого та середнього підприємництва, повідоми про те, що наразі у цьому середовищі відбувається «небачене здирництво з боку якраз владних структур, у тому числі – правоохоронних органів». Мовляв «ми вас, районну владу, підтримаємо, тільки захистіть нас від міської».
Присутні підприємці підтримали Михайла Суреновича. За іхніми словами аби зупинити свавілля, треба відродити районне самоврядування, щоби мати змогу вирішувати питання на місцях, а не з далекими від місцевих реалій міськими чиновниками.
Підсумовуючи, секретар Координаційної ради Григорій Лобач запропонував збиратися у цьому форматі щонайчастіше – раз на квартал або й місяць. А поки, як ухвала чинного зібрання, подати до 20 січня 2015 року пропозиції з переліку найбільш актуальних питань для обговорення та лобіювання до вищих інстанцій.
Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю