Київ продовжує цифровізацію освіти: нові сервіси та безпека навчання


Сучасна освіта неможлива без цифрових технологій. Учора команда DNIPROSVITA взяла участь у роботі форуму «Цифровий простір освіти Києва».
Форум об’єднав управлінців освітньої сфери, керівників закладів освіти, педагогів, експертів з цифрових технологій та партнерів, які активно впроваджують інновації в освітній процес. Дніпровський район на виставці-презентації цифровізації закладів освіти представляв Ліцей N141 «ОРТ»
Ключові теми форуму обговорювалися у семи секціях:
- цифрова етика та безпека;
- інноваційні інструменти для моніторингу та підтримки ментального стану учасників освітнього процесу;
- цифровий супровід індивідуальної освітньої траєкторії;
- цифрові інструменти аналізу даних для ухвалення управлінських рішень;
- цифрові рішення та технології для створення безпечного освітнього простору;
- штучний інтелект в освіті;
- EdTech-рішення в освіті.
Попри виклики війни, столиця продовжує розвивати цифровий простір, що охоплює ключові сфери життя, зокрема освіту. Для ухвалення ефективних управлінських рішень у Києві запровадили освітні дашборди – інструменти, які автоматично збирають і аналізують дані про стан освітньої сфери. Це дає можливість міській владі, директорам шкіл та освітянам оперативно реагувати на потреби, розподіляти ресурси та планувати розвиток освіти
В сучасних умовах безпека дітей у школах є пріоритетом. У столичних закладах освіти діють системи відеоспостереження, охоронні системи, IoT-рішення для контролю доступу та протипожежного захисту. На сьогодні встановлено 3 673 камери відеоспостереження, а 87% шкіл, включно з укриттями, мають стабільний доступ до інтернету, що дає змогу продовжувати навчання під час тривог.
Форум став важливим кроком у розвитку цифрового простору освіти столиці, об’єднавши всіх, хто прагне зробити навчальний процес інноваційним, ефективним та доступним для кожного учня.
У столичних закладах освіти запровадили низку цифрових рішень, які спрощують комунікацію між освітянами, учнями та їхніми родинами. Зокрема, електронні журнали, цифрові учнівські квитки, онлайн-запис до шкіл і садочків, сервіси для переведення між закладами освіти. Педагогам доступні інструменти на основі штучного інтелекту, які автоматизують підготовку до уроків та аналіз навчальних результатів.
Захід організовано Департаментом освіти і науки у співпраці з Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.
У форумі також взяла участь делегація освітян із Миколаєва у межах проєкту «Освітні діалоги». Нагадаємо, це проєкт Департаменту освіти і науки КМДА, створений для обміну досвідом та поширення найкращих освітніх практик столичної освіти в усі заклади України.