Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Люди з інвалідністю - не вирок

Опубліковано 03 грудня 2019 року о 14:23
фото

Продовжуємо розповідати про єдине на лівобережжі столиці підприємство, де можуть працевлаштовувати осіб з інвалідністю по зору. Це Київське учбово-виробниче підприємство №4 Українського товариства сліпих (вул. Фанерна, 4).

Окрім залучення до професійної діяльності, працівники підприємства беруть активну участь у культурно-масових та спортивних заходах. За підсумками оглядів - конкурсів клубних закладів системи Українського товариства сліпих клуб підприємства є багаторазовим переможцем.

На підприємстві збережені та працюють гуртки художньої самодіяльності: вокальний, драматичний, спортивна секція з шашок та шахів, група здоров’я, клуб за вподобаннями «Від серця до серця».

На базі вокального гуртка створено та працює ансамбль «Дніпрянка» квартет «Козак», тріо, дуети та окремі солісти.

До 2018 року гурток очолював Геннадій Соколовський, інвалід 1 групи по зору, життя якого раптово обірвалось.

Починаючи з 2018 року вокальний гурток очолює акомпаніатор клубу Віталій Головченко, який закінчив Київський інститут музики імені Р.М. Глієра (факультет музичне мистецтво, викладач, диригент оркестру) та є випускником Київського національного університету культури і мистецтв.

2019 рік став феєричним для квартету «Козак». Вони вибороли перше місце на Всеукраїнському огляді – конкурсі Українського товариства сліпих, а також отримали найвищу нагороду - Гран-при на Всеукраїнському фестивалі «На крилах творчості» у місті Дніпро.

Квартет «Козак» також мав успіх й на районних фестивалях, брав участь у заходах до Дня людей похилого віку, Дня захисника Вітчизни, які проходили в школі мистецтв №6 ім. Г.Л. Жуковського та ін.

До складу квартету входять працівники, які не мають музичної освіти.

  • Євген Науменко, інвалід 1 гр. по зору, слюсар-складальник, студент Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»,
  • Олексій Вишневський, інвалід 3 гр. по зору, слюсар-складальник, закінчив музичну школу,
  • Володимир Бензель - начальник виробництва.

Гордістю колективу є Олексій Вишневський, багаторазовий переможець загальноміських оглядів «Барви життя», «Повір у себе», «З любов’ю до життя». У 2018 році він виборов перше місце серед солістів на Київському міському фестивалі творчості. На гала-концерті фестивалю співав у дуєті з Анатолієм Матвійчуком, головою журі.

30 листопада цього року на фестивалі «Ми є у тебе, Україно» найвищу нагороду та почесну грамоту лауреатів першого ступеню вибороли в художньому читанні Кущенко Таміла та Пархоменко Надія. Лауреатом другого ступеню в літературному жанрі став Євген Познанський, а дипломантами у вокальному жанрі - Віктор Костюк та читець - Вікторія Герасименко.

Євген Познанський, інвалід 2 гр. по зору, народився в сім’ї двох незрячих батьків, у вересні цього року виповнилося 20 років, як він розпочав трудову діяльність на підприємстві. За цей час пан Євген закінчив Національний університет ім. Т.Г. Шевченка (історичний факультет), працює редактором об’єднаного видання «Заклик», очолює гурток шахів та шашок, має чотири збірки поезії. Він є багаторазовим переможцем літературних конкурсів «Неспокій серця», «Барви життя», «Поетичний рушничок», зайняв перше місце на Київському фестивалі православної поезії та отримав Гран-при фестивалю «Таланти без меж».

Серед шахістів добре відома в Україні та в місті Києві Кущенко Таміла, інвалід 1 гр. по зору, ветеран підприємства. В цьому році вона зайняла одне з призових місць на змаганнях з шахів на приз галузевих профспілок.

Для багатьох людей з вадами зору підприємство стало стартовою площадкою в професійному та творчому зростанні, сприяло інтеграції в суспільство. Так, член організації Анатолій Варфоломєєв став співзасновником громадської організації «ОНЛАЙН» (організація незрячих людей активних та незалежних). Він також виборов золоту медаль на змаганнях з паратріатлону. Наразі пан Анатолій готується до параолімпіади в Токіо-2020.

На долю людей з інвалідністю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, демонструють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Їх мужність та оптимізм - взірець для інших.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Київського учбово-виробничого підприємства №4 Українського товариства сліпих


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux