Мобілізаційний план щодо призовників має бути виконаний
Голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ярослав Горбунов, разом із представниками районних військового комісаріату, прокуратури та міліції зустрілися з керівниками ЖРЕО, ЖБК, ОСББ і будинкових комітетів інших інвестиційних форм власності. Тематикою зібрання було обговорення завдань із практичної реалізації заходів щодо оголошеної в країні четвертої хвилі мобілізації військовозобов’язаних.
Як зазначив очільник Дніпровського району, наше завдання – сприяння військовому комісаріату в рознесенні та врученні повісток за адресами проживання тих, хто потрапляє під оголошений Президентом держави мобілізаційний план. І це не примха районної влади, а державне завдання, яке має бути беззастережно виконане.
Натомість, зауважив очільник Дніпровського району, окремі керівники запрошених структур, особливо самоврядних і кооперативних, під усілякими приводами схильні нехтувати або й саботувати виконання важливої державної справи, спрямованої на посилення обороноздатності нашої країни. І це їм не вперше: як вони демонстрували нехлюйство та безвідповідальність у період підготовки ввірених їм житлових будинків до експлуатації у зимовий період, так хизуються власною некерованістю й тепер. Але такого, наголосив Ярослав Володимирович, не буде, тому що бездіяльність і безкарність має межу, у даному випадку, чітко визначену й окреслену законодавством України.
Районний військовий комісар Олег Орел поінформував присутніх щодо загальнодержавного плану мобілізаційних заходів. Цього року впродовж 210 днів почергово проводитимуться четверта, п’ята та шоста хвилі мобілізації військовозобов’язаних по всій країні, що мають долучити до Збройних Сил України близько 200 тисяч громадян. Це викликано насамперед тим, що призвані торік на військову службу 110 тисяч осіб переживають фізичну та моральну втому й потребують хоча б тимчасової ротації. Проте зовсім не обов’язково, що важливо підкреслити, у зоні проведення Антитерористичної операції, а, насамперед, у тилових військових частинах.
Як відомо, додав Олег Васильович, вікові межі щодо призовників 2015 року розширено від 18 до 60 років. Натомість, особи від 18 до 20 та від 50 до 60 років поступатимуть на військову службу лише за власним бажанням. А от щодо військовозобов’язаних віком від 20 до 27 років термін несення служби подовжено від 12 до 18 місяців (окрім тих, хто має вищу освіту).
Військовий комісар Дніпровського району заспокоїв присутніх щодо перспектив призовників одразу потрапити до зони бойових дій: такого, розпорядженням Президента держави, не може бути категорично. Усіх призовників із Києва, котрі успішно пройдуть медичний огляд, спершу беззастережно відправлятимуть у військові навчальні центри на території чотирьох областей – Київської, Чернігівської, Житомирської та Львівської, де вони проходитимуть підготовку впродовж не менше 50 діб. А вже далі нестимуть службу за окремим наказом командирів.
Отже, наше найперше завдання – провести оповіщення військовозобов’язаних за місцем їхнього проживання повістками до районного військомату. І тут без допомоги працівників ЖЕКів, будинкових комітетів інших форм власності не обійтися. І це не так обов’язок, зауважив військовий комісар, як прохання про доброчинне сприяння нечисленним працівникам військомату.
Що ж до методики та практичних рекомендацій у справі рознесення та вручення повісток військовозобов’язаним, то голова Дніпровської районної державної адміністрації Ярослав Горбунов пообіцяв терміново виготовити та розповсюдити їх серед уповноважених здійснювати цю роботу.
Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю