Наближенню зими – ретельну підготовку
Відбулось чергове засідання оперативного штабу з питань підготовки районного господарства до роботи в осінньо-зимовий період, участь у якому взяли перший заступник голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ігор Щербак, заступник очільника району Ганна Короткіх, начальниу управління житлово-комунального господарства Надія Косар, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та начальники ЖРЕО тощо. Як нагадав присутнім Ігор Щербак цього року країна входить в опалювальний сезон у надзвичайно складних умовах. Постановою Кабінету Міністрів України фактично оголошено надзвичайну енергетичну ситуацію, що, з відомих причин, випливає з дефіциту газопостачання, наповнення бюджету тощо. Тим не менше, це ні з кого не знімає відповідальності за те, щоби житло в наших будинках опалювалося вчасно та якісно, як й інші об’єкти соціальної сфери. Однак поточний стан справ, у Дніпровському районі зокрема, не може задовільняти.
Для необізнаних читачів варто пояснити схему оцінки стану готовності об’єктів до експлуатації в зимових умовах. «Київенерго», як постачальник тепла столиці, однак не підпорядкований її органам влади, через свої територіальні контролюючі організації (РТМ) є оцінювачем стану експлуатаційної готовності об’єктів, за які відповідають здебільшого ЖРЕО, а також інші обслуговуючі організації. Оцінюється ж усе: від стану підвалів і горищ до наявності лампочок на сходових клітинах. РТМ і ЖРЕО спілкуються мовою актів: спочатку другі до перших подають заявки на проведення обстеження своїх підвідомчих будівель, далі інспектори перших складають акти обстеження з приписами на усунення недоліків, кінцевою ж ланкою є видача акту по кожному об’єкту за формою Е8. Так от на 11 вересня, форма Е8 у Дніпровському районі видана лише близько 15% будівель соціальної сфери – а це, як зазначив перший заступник очільника району, аж ніяк не тішить. Зі свого боку голова райдержадміністрації Ярослав Горбунов ще раніше неодноразово зазначав, що з таким станом справ районна влада не замириться та якщо визнає за необхідне -вживатиме до винуватців жорстких санкцій.
Під час засідання оперативного штабу було поінформовано про те, що на цей час пасуть задніх в отриманні форми Е8 заклади освіти Дніпровського району, а також ЖРЕО №407, 408, 409, 410, 411, 412 – кожний на сьогодні їх не має. Разом із тим зокрема, представник ЖРЕО № 407 пояснив, що на підвідомчих йому мікрорайонах (Березняки та Русанівка) аж до 28 вересня триватимуть випробування енергомереж і лише після того вони зможуть отримувати акти перевірок (отже й форми Е8), до яких, начебто, готові. А от у лідерах у підготовці до зими – заклади охорони здоров’я й культури, а більшість інших районних ЖРЕО мають готовність у 20-30%, але іхні керівники обіцяють, що прискорять таку сертифікацію вже наступного тижня.
За інформацією відділу внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю.