Нарада по ситуації на вулиці Азербайджанська 8а-8б


Голова Дніпровської районної державної адміністрації Ярослав Горбунов зустрівся з мешканцями гуртожитку по вулиці Азербайджанській, 8-Б. Також на це зібрання завітали депутати Київської міської ради Віталій Росляков, Олександр Міщенко і навіть екс-міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко. Був і директор КП «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва» Сергій Новік. Усіх їх стурбувала ситуація, в якій опинилися мешканці цього, а також сусіднього (за адресою: вул. Азербайджанська, 8-А) гуртожитків.
Історія ця давня та повчальна. 16-поверхівка «8-А» була збудована у 1985 році, «8-Б» - у 1987 році, замовником чого виступив завод «Арсенал». У січні 2002 року «Арсенал» передав це житло на баланс КП по УЖГ Дніпровського району (нині – КП «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва») під гарантію, що завод виконає ряд робіт – ремонт покрівлі та ліфтів, встановлення дверей, вікон, світильників, електролічильників тощо. Та нічого цього «Арсенал» не виконав. Із часом, 70% помешкань цих будинків були приватизовані, 30% - ні, залишившись на балансі КП «Керуюча дирекція», ЖЕК № 404. Тим самим, утворилася ситуація, коли в будинках виникли фактично дві громади – ті, що приватизувалися та ті, що не приватизувалися. Зрозуміло, що їхні інтереси та відповідальність за умови проживання й побуту різняться.
Із плином часу, «неприватизанти» вносили все менше платежів за комунальні послуги. Зрештою, виникла чимала заборгованість, що на сьогодні становить: по будинку «8-А» - 350 тис. грн., по будинку «8-Б» - 392 тис. грн. ЖЕК №404, який у 2006-2007 роках виконав ряд ремонтних робіт – покрівлі, електромереж, сходових клітин тощо, через наявність величезних боргів більше не може надавати послуги у колишніх об’ємах, і величезні споруди прийшли до занедбаного стану. Нині ж їхній пошарпано-захаращений вигляд не може не бентежити: як тут жити?
Відтак, мешканці величезних будинків: по 120 житлових блоків у три-чотири сім’ї в кожнім, до яких додалися численні квартиранти – почали ворогувати поміж собою. Та хто не платив, так і не платить. Де ж вихід? Його й запропонували вище перелічені гості – керівники влади Дніпровського району та народні обранці.
Тим сім’ям, що приватизували свої помешкання, варто згуртуватися в ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і подати від цієї організації в суд позов на боржників. Виграти суд – значить, або змусити боржників погасити заборгованості, або ж виселити їх, а їхні помешкання продати, чим заробити кошти і на погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, і на проведення конче необхідного ремонту. Інших шляхів просто не існує. Організаційну ж та юридичну підтримку самоорганізації людей пообіцяв надати голова Дніпровської районної державної адміністрації Ярослав Горбунов.
Жителі багатостраждальних великоповерхівок на вулиці Азербайджанській поки поставилися до цієї пропозиції стримано: мовляв, раніше хто їм лише не обіцяв допомоги. Та варто зрозуміти, що без їхньої власної ініціативи нічого з місця не зрушить: інших механізмів - нема. А вихід із скрутного становища – є. Він – у самоорганізації населення з ініціативною боротьбою за свої права через судову систему, в чому їм готова допомогти й місцева влада.
Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю.