Навчання як дослідження в НВК №167 Дніпровського району
Завершилося ще одне інтегроване дослідження в межах загальношкільного проєкту «Відродження України». «ХІХ століття в персоналіях» - так назвали його учні 9-х класів, які протягом року мандрували ХІХ століттям разом із своєю вчителькою історії.
Юні дослідники - учні НВК № 167 Дніпровського району вивчали не тільки дати, причини і наслідки подій в історії України, яких вистачало у ХІХ столітті. Участь у проєкті дозволила учням зануритися в історію, відчути настрій епохи, зрозуміти, чим були зумовлені ідейні дискусії, іноді зміна поглядів, пережити особисті переживання людей, імена яких закарбувалися в нашій історії, як людська совість, як приклад того, як треба цінувати і виборювати свободу і гідність.
Під час роботи над проєктом юні дослідники опрацювали колосальну кількість літератури, звернулися до різноманітних джерел. На проміжному етапі свої напрацювання дев’ятикласники оформили у вигляді плакатів, провели анкетування серед учнів і вчителів навчально-виховного комплексу.
Представити результати свого дослідження на заключному етапі діти вирішили у формі історико-літературного дійства. Юні актори втілили на сцені образи Юліана Бачинського, Христини Алчевської, Ганни Барвінок, Марко Вовчок. «Взяли інтерв’ю» у Марії Заньковецької, відтворили родинне спілкування між Михайлом Драгомановим і Оленою Пчілкою; показали багатогранну особистість Івана Франка не тільки як поета, а і громадського діяча, перекладача, філософа, публіциста. Вірші Івана Яковича звучали як українською, так і англійською мовою. Вдало підібрані музичні твори Миколи Лисенка, костюми, відеоролики, створені самими учнями – все це створило незабутню атмосферу ХІХ століття. Враження від побаченого було настільки сильним, що глядачі вітали акторів-дослідників стоячи, бурхливими оплесками.