Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Новий сервіс у «Київ Цифровий»: у застосунку можна повідомити про втрати і руйнування під час війни

Опубліковано 09 квітня 2022 року о 16:20
фото

Відтепер повідомити про втрати інфраструктури в результаті війни можна за допомогою міського застосунку «Київ Цифровий». Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) та заступник голови КМДА Петро Оленич.

Інтеграцію в межах проєкту «Росія заплатить» реалізували за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проєкт створений KSE Institute (аналітичним центром при Київській школі економіки) спільно з Офісом президента та Мінекономіки України і має на меті зібрати повний перелік об’єктів, зруйнованих в під час війни росії проти України. Дані потрібні українському уряду для оцінки збитків та формування позовів проти рф у міжнародні суди.

Щоб надати свідчення про руйнування в застосунку «Київ Цифровий»:

Виберіть «Свідчення громадян» → «Свідчення про руйнування».

Натисніть «Надати свідчення».

Заповніть відповідні поля форми, де повідомте детальну інформацію про місце руйнування, наслідки руйнувань і надайте контактні дані свідків.

Для позовів у міжнародні суди важливо зібрати дані про зруйновані багатоповерхівки, школи, лікарні, аеропорти, мости та інші інфраструктурні й адміністративні об’єкти. Проте у застосунку можна також надати свідчення про особисті матеріальні втрати внаслідок російської агресії.

Надавати свідчення можуть не лише мешканці Києва, а всі громадяни України. Свідчення будуть ретельно перевірятися, тому подана інформація має бути достовірною, а також містити фото- або відеодокази.

Проєкт забезпечує повну конфіденційність і непублічність свідчень. Персональні дані не передаються третім особам. Інформація про руйнування передається виключно до міжнародних інституцій, органів державної влади та громадських або гуманітарних організацій, що сприятимуть формуванню позовів у міжнародні суди проти рф. Публічною під час війни буде лише узагальнена статистика. Дізнатися статистику руйнувань в Україні можна на офіційному сайті проєкту «Росія заплатить».

Як відомо, станом на 1 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків цивільної інфраструктури тільки на основі публічних джерел вже сягнула понад 68,2 млрд дол. або майже 2 трлн гривень. Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE Institute, складають вже 564–600 млрд. дол.

«Київ Цифровий» – міський застосунок, що був адаптований до умов воєнного стану, надсилає повідомлення про повітряну тривогу та надає актуальну інформацію про роботу інфраструктури міста під час війни. Застосунок доступний для завантаження у App Store і Google Play.

Міжнародний фонд «Відродження» – одна з найбільших українських благодійних фундацій, що з 1990 року розбудовує в Україні відкрите суспільство, де кожен почуває себе гідно, де громадяни включені в творення держави, а влада є прозорою та відповідальною. Працює над розбудовою України, в якій права людини надійно захищені, а позитивні зміни працюють на благо громадян.

KSE Institute — аналітичний центр при Київській школі економіки (KSE). Займається аналітикоюконсалтингом, дослідженнями, розробляє стратегії та рекомендації щодо підтримки інноваційної економіки України. З початком війни Росії проти України активно співпрацює з українським урядом та аналізує інформацію про пошкоджені у війні об’єкти для міжнародних судових процесів проти РФ.

За інформацією: kyivcity.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux