НВК №209 "Сузір'я" започаткував Акцію до Дня Соборності України
Навчально виховний комплекс №209 "Сузір'я" (вул. Березнякiвська, 32) започаткував Акцію до Дня Соборності України: відео-ланцюг містами України, в яких народилися вчителі закладу.
Вчителі зізнаються у любові до України та українського народу, розповідають про родзинки своєї "малої Батьківщини", діляться цікавими фактами з історії та сьогодення краю тощо.
Ось як, наприклад, про Житомирщину розповідає вчитель білогоії Людмила Лопух: «Я народилася на Житомирщині! Абсолютно не соромлюся свого провінційного походження, а українців вважаю супернацією!
А чи знаєте ви, що кожна третя пачка морозива в Україні – житомирська!
Житомирщина (Ємільчанський район) є батьківщиною відомої української співачки, народної артистки України, Героя України Ніни Матвієнко. Валерій Харчишин – український рок-музикант, лідер гурту «Друга Ріка» – народився у селищі Любар на Житомирщині. Відома українська актриса театру та кіно, громадська діячка, народна артистка України Раїса Недашківська народилася в селі Старі Вороб'ї Малинського району Житомирської області. Актриса знялася більш, ніж в 60 фільмах. Українська письменниця, перекладач, культурний діяч Леся Українка народилась у місті Звягель, нині Новоград-Волинський. У Житомирі народився Сергій Корольов – учений, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки і ракетної зброї, засновник практичної космонавтики.
Митрополит Іларіон, він же Іван Огієнко, – український вчений, митрополит УАПЦ, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог – народився у Брусилові.
Житомирщина – Батьківщина нашої національної валюти. Саме у Житомирі Центральна Рада прийняла закон про введення грошової одиниці – гривні.
Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» (м. Радомишль) – єдиний в Європі Музей української домашньої ікони. Паперова фабрика у Радомишлі колись займалась виготовленням паперу для Києво-Печерської лаври.
У Коростені знаходяться купальні княгині Ольги площею близько 100м², які мають статус пам’ятки природи та історії.
У селищі Дениші знаходиться славнозвісний скельний район, відомий як «Скеледром». Це місце – прямовисна стіна гранітного каньйону р. Тетерів, що височіє над берегом на 25 м і є одним з найзручніших місць в Україні для скелелазіння.
У 1850 році в Бердичеві, в костьолі св. Варвари, видатний французький письменник Оноре де Бальзак взяв шлюб з Евеліною Ганською, поміщицею із с. Верхівні (нині Ружинський район).
Родове помістя мандрівника та етнографа Миколи Миклухо-Маклая розташоване у місті Малин. Спочатку він був двоповерховим, потім добудували поверх та вежу, яка була зруйнована в роки Другої світової. А Малинська фабрика виробляє банкнотний папір для всього континенту. Подібних підприємств лише 50 у світі.
У Коростені знаходиться «Скеля» – унікальний музейний комплекс, розташований в підземеллях колишнього командного пункту Коростенського укріпрайону.
Бердичеві знаходиться Монастир Босих Кармелітів, історичний комплекс заснований в 1630 році. Протягом століть це одне з найважливіших місць релігійного богослужіння, науки і культури на українських землях в XVII і XVIII ст.
Через Житомирщину проходить найстаріший та найдовший торговий шлях –«Королівський шлях». Він об’єднує 8 європейських країн та існує вже понад 2 тис. років».
Слава Україні - соборній та неподільній!
Підготовлено відділом з питань інформаційної політики