Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Обережно - сказ: профілактика, прояви хвороби та адреси антитирабічних кабінетів

Опубліковано 19 лютого 2019 року о 09:28
фото

Із 30 січня 2019 року рішеннямДержавної надзвичайної протиепіозоотичної комісії  КМДА запроваджено карантинні обмеження на частинах території Оболонського (територія, прилегла до вул. Прирічної) та Шевченківського (територія, прилегла до будинку по вул. Степана Руданського, 3а) районів міста Києва та проведення антирабічних заходів на території міста Києва у звязку із встановленням сказу у кота та кішки. Визначено загрозливою зоною територію Оболонського та Шевченківського районів прилеглу до зони карантинних обмежень. 

Сказ належить до інфекційних природно - вогнищевих зооантропонозних захворювань вірусної етіології, із рановим механізмом передачі інфекції та ураженням центральної нервової системи. 

Лікування від сказу не існує ніякого. Від перших проявів хвороби до смерті 5 - 8 діб. Кожні 15 хвилин у світі від сказу помирає 1 людина. 4 із 10 загиблих – діти. У 99% випадків захворювання на сказ – укус собаки.

Збудник сказу - вірус, який живе і розмножується лише у живому організмі, - у головному і спинному мозку. Велика кількість його накопичується у слинних залозах.

Джерелами сказу є дикі тварини, головним чином із сімейства собачих (вовки, лисиці, шакали), а також кажани. Небезпека цих тварин, у разі їх захворювання, обумовлена наявністю у їх слині великої концентрації вірусу (у вовків - у 90 - 100%, лисиць - у 80 - 90%, собак і кішок - у 50%).

Хворі на сказ тварини виділяють вірус зі слиною вже в останні дні інкубаційного періоду - за 7 - 10 днів до появи клінічних проявів і впродовж усього періоду хвороби. У людини інкубаційний період може тривати в середньому 30 - 90 днів, найкоротший - 7 днів.

Категорично забороняється знімати шкури із тварин, підозрілих на захворювання, і полеглих. Шкури спалюють або закопують на глибину до 2 метрів.

Прояви сказу у тварин: що повинно насторожувати?

Повинні насторожувати незвичайні зміни поведінки тварини. Мирна, ласкава кішечка починає проявляти незрозумілу агресію, стає злою. Вночі вона накидається на господаря або підіймається на висоту (на шафу) і кидається зверху на людину. У той же час дикі тварини, навпаки, проявляють незрозумілу дружелюбність. Наприклад, скажена лисиця втрачає властиву їй обережність і сміливо підходить до людини.

Необхідно пам'ятати, що тварин, які нанесли укуси, необхідно ізолювати і проводити за ними 10-денний ветеринарний нагляд.

Собаки, коти та інші тварини, що покусали людей чи тварин, повинні бути негайно доставлені їх власниками, незалежно від форми господарювання, або особами, які займаються відловом безпритульних собак і котів, у територіальну установу державної ветеринарної медицини для огляду та карантинування протягом 10 днів. У випадку, якщо укуси нанесено твариною, яка супроводжувалася господарем, і він відмовився надати інформацію, необхідну для спостереження за собакою та залишив місце події, слід запам’ятати прикмети господаря та собаки і викликати поліцію. Посадові та фізичні особи за порушення правил карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог щодо сказу тварин несуть відповідальність згідно із чинним законодавством України.

Постраждалі від укусів, ослинення та подряпані бродячими, домашніми або дикими тваринами, повинні негайно звернутися за медичною допомогою у травматологічні пункти або хірургічні кабінети закладів охорони здоров`я для отримання невідкладної допомоги і вирішення питання про проведення лікувально-профілактичної імунізації.

Після укусу твариною, при можливості, необхідно самостійно промити рану значною кількістю мильної, бажано – проточної, води, краї рани змазати 70% спиртом або 5% розчином йоду, накласти асептичну суху пов’язку і звернутися до лікаря. 

Для лікувально-профілактичної імунізації застосовується антирабічна вакцина та імуноглобулін, які використовуються у відповідності до діючих директивних документів.

У зв’язку із встановленням випадків сказу у місті Києві Департаменту охорони здоров'я міста доручено тримати на контролі забезпечення лікувально - профілактичних закладів достатньою кількістю імунобіологічних препаратів для надання антирабічної допомоги населенню міста.

У Дніпровському районі міста Києва антирабічна допомога населенню надається у двох антитирабічних кабінетах за адресами:

вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5; тел. 517 – 73 – 63; 
вул. Петра Запорожця, 26; тел. 512 – 30 – 68.

Додаткова інформація у лікаря - рабіолога Філонової Лариси Григорівни за тел. 512 - 30 - 68.

Для профілактики сказу серед домашніх тварин необхідно щороку вакцинувати їх у ветеринарних клініках.

Телефон гарячої лінії з питань вакцинації тварин: 332-12-34, «Зоодопомога» - тел: 073-045-54-91.

За інформацією Кабінету здоров’я Дніпровського району міста Києва за інформацією МОЗ України, КНП «КДЦ Дніпровського району міста Києва» Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux