Опалювальний сезон був комфортний, заняття фізкультурою й спортом постійними


Відбулося планове засідання колегії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, на розгляд якого було винесено два актуальні питання. Із першого «Про підсумки проведення опалювального сезону в Дніпровському районі міста Києва» доповідала заступник начальника управління житлово-комунального господарства та будівництва Наталія Левченко.
Вона зазначила, що всіма підготовчими й супроводжувальними роботами до та впродовж опалювального сезону, що тривав від 10.10.2015 до 06.04.2016 р.р., опікувався оперативний штаб при Дніпровській РДА. Усього було проведено 15 засідань оперативного штабу, що дозволило постійно та гнучко тримати руку на пульсі подій та, загалом, убезпечити житлове й соціальне господарство нашого району від суттєвих зривів у подачі тепла.
У підсумку, було зафіксовано близько 200 випадків аварійних ситуацій, що усувалися згідно з ормативними вимогами. Також за період опалювального сезону надійшло 567 скарг – на незадовільне опалення, і 58 скарг – на незадовільне гаряче водопостачання, по факту яких проводилися обстеження та, в разі виявлення підстав, робилися перерахунки платіжних документів.
Що ж до платіжок, аби зменшити громадянам суми нарахувань за опалення, ще до початку опалювального сезону в Дніпровському районі було встановлено безпрецедентну кількість будинкових теплолічильників – рівно 500 (із, загалом, 1323 житлових будинків комунальної власності): 352 – за рахунок постачальника тепла ПАТ «Київенерго», 147 – за рахунок бюджету міста Києва, 1 – у пропорції 50/50% спільно мешканцями житлового будинку некомунальної форми власності та із бюджету міста, що також стало безпрецедентним фактом, безумовно, гідним наслідування. А ось чого не варто наслідувати, то це крадіжки будинкових лічильників тепла, а таких випадків у нашому районі зафіксовано 6.
Співдоповідачі з означеного питання – начальники управління освіти Наталія Іваніна, управління охорони здоров’я Даніель Карабаєв, управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Оксана Шуригайло – запевнили присутніх, що щойно завершений опалювальний сезон у їхніх господарствах також відбувся без збоїв. Лише довелося призупинити роботу медичної амбулаторії по вулиці Кибальчича, перенісши її до іншого приміщення, а також обмежити терміни опалення школи мистецтв №16. Із двох останніх прикладів зроблені дієві висновки, що убезпечать від такого неподобства вже у наступному опалювальному сезоні.
Із другого питання порядку денного засідання колегії Дніпровської РДА: «Про стан розвитку фізичної культури та спорту Дніпровського району міста Києва» - доповідав начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Василь Іллєнко. Василь Петрович одразу наголосив на тому, наскільки галузь фізкультури та спорту наразі переживає складні часи, навівши красномовний порівняльний приклад. Мовляв, у 2015 році на всю спортивну Україну з державного бюджету було виділено лише 330 млн грн, а в сусідній Польщі – у 10 разів більше. Недостатній рівень фінансування позначається негативними явищами: скорочується кількість працівників галузі та, як наслідок, 40% дітей мають хронічні вади здоров’я.
Тим не менше, галузь фізичної культури та спорту Дніпровського району столиці аж ніяк не занепадає. Нам вдалося повністю зберегти мережу ДЮСШ комунальної форми власності, чисельність вихованців яких лише збільшується, до якої додаються об’єкти некомунальної форми власності, у більшості випадків цілком доступні за розцінками послуг.
У нас збережено культивування 16 видів спорту, до яких нещодавно, за ініціативи та сприяння голови Дніпровської районної державної адміністрації Ярослава Горбунова, додалося й водне поло.
У цілому, на терені Дніпровського району налічується 605 об’єктів спортивного призначення, які нам вдається регулярно ремонтувати, оновлювати та переоснащувати – деякі за останній рік стали взірцевими й для столиці держави.
Загалом, регулярними заняттями спортом у нашому районі охоплено понад 60 тисяч мешканців (із майже 360 тисяч загальної чисельності населення), що є цілком пристойним показником.
У найщільнішій співпраці насамперед із предстиавниками благодійного фонду «Дніпровський», як зазначив доповідач, у Дніпровському районі проводиться ціла низка спортивних змагань не лише районного, а й міського та навіть всеукраїнського значення. До прикладу останнього – традиційний турнір із боксу «Дзвони Чорнобиля», який стартуватиме невдовзі – 25 квітня у залі клубу «Рубін». А міжнародні змагання проводяться в оновленому клубі з настільного тенісу «Ракетка».
Як результат, вихованці наших спортивних закладів виходять на широкі арени спортивних звитяг: школи-інтернату №18 – на міжнародних паралімпійських змаганнях і є їхніми призерами, ЗОШ №125 посіли 3 місце у Всеукраїнському чемпіонаті з черлідингу, ДНЗ №303 стали переможцями міського конкурсу із найліпшого впровадження фізичної культури у дошкільних закладах освіти.
Наостанок, начальник управління охорони здоров’я Даніель Карабаєв слушно підняв питання про вивчення доцільності передачі наших найкращих спортивних об’єктів – таких як Льодова арена по вулиці Шалетт, легкоатлетичний манеж на Березняках, стадіон «Русанівець» тощо – із міського підпорядкування (Департаменту освіти та науки, молоді та спорту КМДА) на баланс Дніпровської РДА, що було схвально підтримано присутніми та внесено до протоколу засідання колегії.
Що ж, чекатимемо результату, який у подальшому, в разі підтримки сесією Київради, дозволив би зміцнити потенціал фізичної культури та спорту Дніпровського району.
Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю.