Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Перша у Києві клумба на воді з’явиться в Дніпровському районі

Опубліковано 05 липня 2017 року о 15:18
фото

В Дніпровському районі з’явиться перша у Києві клумба на воді. Відкриття цієї окраси відбудеться цієї п'ятниці у парку культури і відпочинку "Перемога".

Працівники Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Дніпровського району близько 2 тижнів невпинно працювали над створенням клумби у вигляді квітки ромашки, яка буде прикрашати озеро у парку «Перемога» (друга черга). Площа клумби складає близько 4 кв.м.Для її втілення спочатку було зроблено дерев’яний каркас, в середину якого влаштовано касети з пінопласту (16 шт. розміром 60*40 см) з підстилкою спанбонду. Для висадки квітів використано торф’яну суміш. Окрім того, закріплено гніт (тканина, що добре вбирає вологу) для кращої подачі води до квітів.  А наостанок на квітник висадили близько 600 бегоній.

Саме водойма в парку «Перемога» була обрана для втілення проекту квітників на воді, оскільки вона є закритою з непроточною водою. Серед зеленого парку, де люблять відпочивати та кататися на катамаранах кияни, плаваюча клумба буде прикрашати водний простір на радість відпочивальникам.

Довідково.

Плаваючі клумби – імпровізовані острівці, які засаджені декоративними рослинами, останнім часом придбали небувалу популярність. Незвичайні квітники, дрейфуючі по водній гладі або зафіксовані на певному місці, визнані світовим трендом ландшафтного дизайну. Ці острівці із зелені та квітів виглядають дуже ефектно, а турботи вимагають набагато менше, ніж звичайні посадки. Окрім незвичайності, плаваюча клумба має низку переваг:

- Такий квітник є фільтром, який очищає водойму і не дає розростатися водоростям. Коренева система всмоктує воду, а разом з нею відходи життєдіяльності рослинних і тваринних організмів.

- Не потребує особливо кропіткого догляду за рослинами: полив, розпушування.

- Стримує зростання агресивних рослин, тому завжди виглядає акуратною і компактною.

Створити клумбу для озера, ставка можна з будь-яких рослин. Але краще всього підходять все ж вологолюбні культури: болотні іриси, калюжниця, купальниця, росичка, жовтець повзучий, вербейник монетчатий, циперус, вахта, хвощ, незабудка, осока, образки, горець, пухівка та інші. Витримають постійну вологість лілейник, хоста, гейхера, яснотка і різні декоративні трави. Якщо посадити в плаваючий квітник такі болотні чагарники, як морошка, брусниця, журавлина, то можна отримати бонусом смачні і корисні ягоди.

Коротка історія плаваючих клумб

У ландшафтному дизайні плаваючі клумби почали свій тріумфальний хід в 1999 році, коли в Англії на виставці Chelsea Flower Show їх представив на загальний огляд дизайнер Paul Cooper. Винахід справив фурор і поступово завоювало популярність у всьому світі. Однак назвати плаваючі клумби інновацією все ж не можна. Насправді історія вирощування рослин на поверхні водойм досить древня і використовувалася для ведення сільського господарства ще древніми ацтеками. Мудрі індіанці використовували для цих цілей плоти-чинампаси з гілок і очерету, на які укладався грунт і висаджувалися рослини.

Звичайно, стародавні племена не займалися декоруванням водойм і ландшафтним дизайном, але з допомогою такого способу вони вирощували зерно та овочі. І, до речі, отримували непогані результати! Вся справа в тому, що коріння рослин, проникаючи крізь отвори в понтоні, отримують вологу безпосередньо з водойми, що значно спрощує догляд за посадками. Якщо ж, крім цього, ставок заселений рибами і земноводними, то у воді будуть міститися і чудові органічні добрива – відходи життєдіяльності водних мешканців.

За інформацією районного Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux