Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Перші результати реформування охорони здоров'я в Дніпровському районі

Опубліковано 23 липня 2014 року о 17:33
фото

За даними світової статистики, близько 80 % усіх проблем, пов’язаних із здоров’ям, в розвинених країнах світу сьогодні вирішуються на рівні первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), без необхідності направлення на більш дорожчі рівні вторинної (стаціонари) і третинної (реабілітаційні центри) допомоги. 90 % пацієнтів у різних країнах світу починають і закінчують лікування на рівні лікарів загальної практики / сімейної медицини (ЛЗП/СМ) або сімейних лікарів.

Такий підхід був підтриманий і ВООЗ, яка в головному стратегічному документі «Здоров’я для всіх у ХХІ столітті» визначила розвиток ПМСД на принципах сімейної медицини одним із важливих завдань для європейських країн.

В результаті реформи для населення відбудеться: наближення ПМСД до населення від 2 - 7 км до 0,5-0,7 кілометрів; отримання медичної допомоги у сімейного лікаря, в контексті їхніх сімейних обставин; збільшення фінансування на 1 жителя від 30 % від загальної суми в бюджеті, а як слід збільшення очікуваної тривалості життя жителів у середньому до 74 років.

У свою чергу, медичні працівники отримають покращення умов праці, оснащення амбулаторій новітнім медичним обладнанням, підвищення відповідальності лікаря за надання медичної допомоги, підвищення заробітної плати за рахунок додаткової оплати за обсяг та якість виконаної роботи.   

На сьогодні у Дніпровському районі амбулаторно- поліклінічну допомогу населенню надають 7 амбулаторно- поліклінічних закладів (670 лікарів та 914 медичних сестер). Первинну медико-санітарну допомогу надають 189 дільничних лікарів терапевтів, дільничних педіатрів та лікарів загальної практики (47осіб).

Створено 5 ЦПМСД з первинним рівнем надання медичної допомоги та 2 КДЦ – вторинного рівня;  11 відокремлених амбулаторій, 3 філії ЦПМСД (8 амбулаторій) та 14 в ЦПМСД. Укладені договори на надання медичної допомоги між управлінням охорони здоров'я та КНП ЦПМСД та КНП КДЦ та запроваджена система оплати праці в ЦПМСД відповідно до оцінки роботи медичного персоналу за обсяг та якість.

Проведена компанія по закріпленню населення за лікарями первинної ланки (97,6% мешканців району вже обрали собі лікаря). Всі заклади реорганізовано в комунальні некомерційні підприємства. Наразі кадрова політка має направлення на підготовку та перепідготовку кадрів (47 лікарів та 150 медичних сестер пройшли спеціальні курси).

Треба зазначити, що покращується матеріально - технічна база ЦПМСД (всього для центрів ПМСД придбано медичного обладнання на суму 5,5 млн. грн.) Заклади первинної медичної допомоги та лікарі первинної ланки отримали 19 спеціалізованих легкових автомобілів «Медична допомога». 

 Таким чином, усі центри первинної медико-санітарної допомоги району забезпечені власним автотранспортом. Завдяки чому медики мають змогу: здійснювати оперативну доставку аналізів з амбулаторій до лабораторії, привозити до віддалених районних амбулаторій спеціалістів вузьких спеціальностей з консультативна - діагностичних центрів, транспортувати до амбулаторій пацієнтів, яким важко пересуватися.

Відмічається стабільна тенденція до зменшення числа пацієнтів, направлених до вузьких фахівців, зменшення кількості викликів додому на 24 % та рівень госпіталізації по амбулаторіях на 17 %.

З метою привернення уваги населення до свого здоров”я медичний персонал прийняв участь в 11 акціях до «Дня здоров'я», «Дня серця», «Дня боротьби з меланомою», «Дня здорової дитини», «Дня здоров'я жінки», «Дня боротьби з раком», профілактики ВІЛ, СНІД у, на яких було охоплено 4 650 чоловік та провів 40 зустрічей в університетах, \інститутах та коледжах Дніпровського району, на яких були присутні 4 793 чоловік учнівської молоді.

Разом з Управлінням освіти та Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту започаткована районна профілактична програма «Ваше здоров’я – у Ваших руках», яка допомагає визначити рівень фізичного здоров'я та надати індивідуальну оздоровчо-рухову схему кожному обстеженому.

Особлива увага приділяється роботі по інформуванню населення, а саме: проводяться зустрічі з населенням, журналістами, працівники беруть участь в телевізійних передачах та на радіо.

При кожному лікувальному закладі в районі створені громадські наглядові ради, які є колегіальним дорадчим  і наглядовим органом, що сприяє  забезпеченню в управлінні  медичним закладом оптимального балансу потреб та інтересів пацієнтів, медичного та  іншого персоналу.

Досвід багатьох європейських країн допоможе подолати існуючі стереотипи населення щодо отримання первинної допомоги. Низку нагальних проблем щодо медичного реформування буде вирішено поступово.

Підготовлено у відділі з питань інформаційної політики за інофрмацією управління охорони здоров'я.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux