Петро Онофрійчук: «Не лише констатувати проблеми, а й активніше винаходити шляхи до їхнього вирішення»


Під головуванням очільника районної влади Петра Онофрійчука відбулося засідання колегії Дніпровської районної державної адміністрації. Із питання «Про стан дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» у Дніпровській РДА» доповідав старший інспектор Сектору взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання і виявлення корупції Григорій Мельник.
Доповідач зазначив: зміст і сутність обговорюваної тематики, що останнім часом отримала значно прискіпливішу увагу з боку не лише державних структур, а й громадськості, і в повсякденній діяльності нашої районної державної адміністрації знаходиться в полі підвищеного контролю. Зокрема, зміст антикорупційних регуляторних документів регулярно доводиться до усвідомлення працівниками адміністрації як через індивідуальну роз’яснювальну роботу, так і через пояснення їм під час заповнення декларацій про доходи, а також оті самі засідання колегії райдержадміністрації, під час яких питання профілактики та запобігання корупції піднімаються регулярно.
Широка довідкова інформація розміщена на офіційному інтернет-порталі Дніпровської РДА. Також упродовж року в нас проведено 9 семінарів навчально-роз’яснювального характеру з означеної тематики, де детально пояснювалися межі дозволеного державним службовцям. Доповідачем наголошено, що головне у питанні запобігання та протидії проявам корупції – якомога зменшити поле контактів державних службовців із зацікавленими особами як то підприємці тощо.
Та, як не жаль, один факт затьмарює всю нашу річну громіздку й цілком задовільну роботу в розрізі означеного питання: влітку працівниками правоохоронних органів затримано начальника відділу з питань оренди та майна комунальної власності, якому висунуто підозру у вчиненні дій корупційного характеру. Наразі за цим прикрим фактом триває досудове слідство, проте вже це – зауважив Григорій Мельник – накладає тінь на роботу нашого цілком здорового колективу.
Підтримав зауваження доповідача й голова райдержадміністрації Петро Онофрійчук, застерігши підлеглих від позаслужбових контактів із тими ж бізнесменами. Працювати відкрито, прозоро, неупереджено, - наголосив Петро Васильович – має стати буденним правилом для кожного з нас.
Другим питанням порядку денного колегії, що викликало ще більше уваги, а також хвиль дискусій і обговорення в залі засідань, стало «Про підсумки літнього оздоровлення та відпочинку дітей Дніпровського району міста Києва», з якого доповідав начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Василь Іллєнко.
Від початку доповіді Василь Петрович зауважив, що даним питанням опікується чимало державних структур і громадських організацій, але він зробить певний узагальнюючий аналіз, який може бути уточнений іншими.
Доповідач зазначив, що у центрі уваги в контексті зазначеного питання знаходяться саме діти пільгових категорій, обслуговування яких завжди було важливою соціальною місією держави. А до даної категорії, зауважив Василь Петрович, нині додалися діти переселенців із Східної України, а також діти учасників бойових дій у зоні проведення АТО та такі, хто втратив там когось із батьків. За того факту, що бюджетних відрахувань на літнє оздоровлення дітей збільшилося не на багато, це ускладнювало вирішення нагальних питань. Але в цілому дане завдання – підкреслив доповідач - виконане у відповідності до отриманих бюджетних коштів цілком успішно.
Як і торік, настання канікулярного періоду відобразилося відкриттям у нас 9 пришкільних таборів денного перебування загальною чисельністю 681 школяр. Цього року до них, за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка, додалися 27 мовних таборів на базі тих же загальноосвітніх закладів, а це ще декілька сотень юнаків і дівчат, які поєднували відпочинок із процесом поглиблення пізнання іноземних мов – дуже доречна практика, запевнив Василь Іллєнко, гідна продовження.
Традиційно у нас працювали так звані дитячі майданчики на базі районних підліткових клубів за місцем проживання. 445 дітей пільгових категорій отримали змогу відпочити за путівками до позаміських таборів – в Одеській, Миколаївській, Закарпатській та Київській областях, 665 юнаків і дівчат – за санаторно-курортними путівками до закладів відповідного профілю (торік – лише 170), а 11 дітей шкільного віку із сімей переселенців відвідали Хорватію.
Таким чином, підсумував Василь Іллєнко, вищевказаними та деякими іншими організованими нами заходами з літнього відпочинку та оздоровлення вдалося охопити, як і торік, майже 1900 дітей шкільного віку. І, уявіть собі, за цим показником – кількістю оздоровлених школярів на базі закладів, які підпорядковані Дніпровській районній державній адміністрації, наш район посідає перше місце в місті Києві! Та чи це багато в цілому? Відповідь однозначна, підкреслив доповідач, з огляду на наявні в Дніпровському районі майже 11 тисяч дітей лише пільгових соціальних категорій, не рахуючи інших.
А загалом, за попередньою зведеною статистикою, впродовж цього літа різними формами організованого відпочинку та оздоровлення – за державний і батьківський рахунок – було охоплено 20266 юних дніпровчан, а цього у більш ніж 350-тисячного населення Дніпровському районі також однозначно замало – наголосив Василь Іллєнко.
Разом із своїми заступниками поставивши зустрічні запитання до доповідача, а також керівників інших структурних підрозділів, дотичних до обговорюваного питання, Петро Онофрійчук висловився за посилення координації у співпраці з означеного питання всіх підрозділів районної, а також Київської міської державних адміністрацій із прицілом на виконання більших завдань у відпочивально-оздоровчому сезоні наступного року.
Із останнього питання порядку денного засідання колегії – «Про реалізацію права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування на проживання в сім’ї» – виступив начальник Служби у справах дітей Олексій Поліщук (розташована за адресою: вул. Жмаченка, 10).
Він зауважив, що хоча держава все більше усвідомлює соціальну важливість даного питання та впроваджує значущі кроки (щомісячна державна допомога опікувачу прийомної дитини, наприклад, нині складає вже 3060 гривень), та проблема біологічного або соціального безбатьківства загострюється відповідно до загострення соціально-економічного становища в нашій країні. Відтак, зростає й осиротілість.
Цифровим відображенням цього є наступне: якщо у 2012 році в Дніпровському районі нараховувалося 387 дітей, залишених поза батьківською опікою, то натепер їх є 415, із яких 119 – сироти, а 296 – позбавлені батьківського піклування. І саме останньої категорії дітей більшає особливо.
Реагування ж із боку держави на ці процеси поки недостатнє, хоча Дніпровський район має й виключні в столиці України показники. Так, маємо два (лише два – та інші райони не мають і того) будинки сімейного типу, а проектом Програми соціального та економічного розвитку м. Києва на 2017 рік передбачено створення в нашому районі ще одного. Як і створення у нас першого в місті Києві соціального гуртожитку, що також очікується в наступному році.
Обговорення з ініціативи голови райдержадміністрації Петра Онофрійчука цієї щемливої теми висвітило можливості проробки та подальшого впровадження й інших заходів соціально-реабілітаційного спрямування щодо дітей без належного батьківського піклування, що поставлено завданням проробити та подати до наступного засідання колегії Дніпровської РДА.
Підготовлено у відділі з питань з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю.