Питання захисту учасників навчально-виховного процесу у разі виникнення надзвичайних ситуацій


25 лютого 2015 року в НВК № 167 Дніпровського району відбулося розширене засідання колегії управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації з питання реалізації заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу у разі виникнення надзвичайних ситуацій. У засіданні взяли участь керівники навчальних закладів, представники науково-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва, представники Товариства сприяння обороні України.
Колегія розглянула питання організації та проведення основних заходів цивільного захисту учасників навчально-виховного процесу в наш час. Начальник управління освіти-голова колегії Наталія Іваніна наголосила, що питання цивільного захисту всіх учасників навчально-виховного процесу в світлі подій, що відбуваються в нашій країні, потребує нових концептуальних підходів.
Надзвичайно важливими і на часі є питання проведення навчань з керівниками навчальних закладів щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Що робити під час виявлення підозрілого предмета чи вибухового пристрою, як убезпечити учасників навчально-виховного процесу у разі раптового артобстрілу, де рятуватися і які місця варто обирати як укриття – ці та інші не менш важливі питання обговорювалися під час засідання усіма учасниками зібрання.
Логін Василь Львович, методист з питань викладання предмету «Захист Вітчизни» та цивільного захисту населення районного науково-методичного центру у своєму виступі зупинився на підготовці та поновленні у навчальних закладах Планів реагування на надзвичайні ситуації, що вводиться в дію керівником об’єкту, та питаннях, що відпрацьовуються постійним складом і учнями під час комплексних об’єктових тренувань:
- дії за сигналом «Увага всім!»;
- користування засобами індивідуального захисту, виготовлення найпростіших засобів захисту органів дихання;
- дії у разі розповсюдження отруєного аміаком повітря в бік школи і дитячого садка;
- дії у разі розповсюдження радіоактивної хмари в бік школи і дитячого садка;
- дії у разі виникнення пожежі в приміщенні школи і дитячого садка;
- дії при погрозі здійснення терористичного акту;
- виконання нормативів цивільного захисту;
- тренувальні евакуації учнів по відповідному сигналу оповіщення цивільного захисту.
Михайло Чемерис, директор ліцею № 208, зупинився у своєму виступі на створенні нової системи оповіщення та координації дій як серед працівників закладу, задіяних в системі цивільного захисту об’єкту, так і між управлінням освіти та керівниками навчально-виховних установ.
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Іваніни Н.В., доповідь методиста питань викладання предмету «Захист Вітчизни» та «Цивільного захисту населення» Логина В.Л., виступаючих колегія ухвалила рішення.
За інформацією управління освіти