Поєднати виробничі можливості з потребами комунальних підприємств
Голова Дніпровської районної державної адміністрації Ярослав Горбунов і його заступник Алла Загородня здійснили робочий візит на одне з найстаріших підприємств нашого району – «Київський механічний завод «Магістраль». Директором заводу – Микола Курченко, одночасно й голова Ради директорів промислових підприємств Дніпровського району.
Спершу, Микола Олександрович запропонував екскурс в історію свого підприємства. Отож, заснований у післявоєнному 1946 році й збудований полоненими німцями, цей завод спершу являв собою майстерні з ремонту трофейної автомобільної техніки та всіх видів двигунів. Що цікаво, керував тими майстернями сам Лазар Каганович – було, один із наближених сподвижників Йосипа Сталіна, якого на той час уже відсторонили від вождя.
У 1961 році тут, між заводами «Фанплит» і «Вулкан» (на місці останнього тепер новозбудоване містечко «Комфорт Таун») було споруджено перший виробничий корпус, і майстерні перетворилися на, власне, завод із майже чотириста робітників. Спеціалізацією підприємства був капітальний ремонт шляхової техніки. Втім, утворене на «Магістралі» конструкторське бюро дозволяло розробляти й власні зразки техніки, що мала попит по всьому СРСР.
Зрештою, наприкінці 80-х років минулого століття завод «Магістраль» був одним із промислових флагманів столичного лівобережжя, а його бюджет складав до 80 мільйонів доларів на рік. Однак нині, через усім відомий брак коштів, відтак, і замовлень, виробниче життя на «Магістралі» ледь жевріє. У той же час замовником його продукції здебільшого стає закордон – Польща, Чехія, Казахстан, Росія, інші країни.
Про те, як засвідчило відвідання цехів «Магістралі» й огляд зразків його продукції, наявні обладнання, верстати й виробничі лінії, нехай і більш ніж чвертьстолітньої давнини введення в експлуатацію, дозволяють виконувати широку лінійку замовлень на завжди актуальну для місцевого господарства сніговідкидну, сніговантажну й посипальну техніку, фрези, ремонтери, причепи для різних технологічних циклів, навісне обладнання, відвали, косарки, щітки тощо.
Тож очільники Дніпровського району запевнили трудовий колектив заводу «Магістраль», що твердо наполягатимуть, аби наші комунальні підприємства купували або й брали в оренду необхідні техніку та спорядження саме у «Магістралі». Тільки так і може впроваджуватися практика державно-приватного партнерства.
Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю