Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Повінь не очікується, але слід бути напоготові

Опубліковано 01 квітня 2016 року о 16:28
фото

Про забезпечення пропуску весняної повені 2016 року та виконання протипаводкових заходів йшлося на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. Участь у засіданні взяли в. о. першого заступника очільника району Василь Сушинець та заступник Алла Загородня. За інформацією начальника районного відділу з питань надзвичайних ситуацій на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Євгена Герасимова в районі визначені зони та окремі ділянки можливого підтоплення в період проходження паводку та повені - території, вулиці, будинки, інженерні мережі та інші об’єкти інфраструктури району, а саме: територія приватного сектору мікрорайонів «Райдужний», «Микільська Слобідка», садових масивів «Русанівські» та «Воскресенські» сади, пляжна зона та інфраструктура «Труханового острова» та острова «Гідропарк», частково територія парку «Перемога». У районі створено оперативний штаб з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. До складу штабу включені робочі групи, розроблено регламент його роботи, зокрема передбачено цілодобове чергування при загрозі (виникненні) надзвичайної ситуації, пов’язаної з пропуском льодоходу, повінню або паводками. На базі відділу з питань надзвичайних ситуацій Дніпровської РДА, КП «Керуюча компанія з обслугову3вання житлового фонду Дніпровського району міста Києва», КП ШЕУ, КП УЗН, Дніпровського РУ ГУ ДСНС України у місті Києві, Дніпровського управління поліції головного управління національної поліції у м. Києві створені оперативні (мобільні) групи.

Оперативним штабом району організована взаємодія та обмін інформацією про гідрометеорологічну ситуацію з Українським гідрометеорологічним центром – щодо організації та проведення заходів безпечного проходження паводку, льодоходу та повені. Відділом з питань надзвичайних ситуацій Дніпровської РДА здійснюється щоденний контроль рівня води у р. Дніпро та ведеться графік. Унаслідок пониження рівня води гідросистемою Дніпровського каскаду, на сьогоднішній день рівень води в річці Дніпро складає – 520 см, що нижче середньорічних показників минулих років (максимальний рівень води торік складав – 658 см).Також було повідомлено про те, що фахівцями управління експлуатації Деснянської водопровідної станції проводяться відповідні заходи з обстеження стану берегоукріплення насипної дамби і водозабірного ковша – водозабору на р. Десна. Під час пониження рівнів води у водосховищах Дніпровського каскаду постійно визначаються та своєчасно корегуються оптимальні режими роботи водозабірної споруди та споруд реагентної обробки води на УЕДВС. У зв’язку з високими показниками забрудненості води в р. Десна в період проходження повені, здійснюється постійний контроль за дотриманням графіку поставки реагентів. Згідно з графіком проводяться роботи з перевірки водопровідних докерних переходів через р. Дніпро, Венеціанську та Русанівську протоки та їх берегових укріплень. Створено нормативні запаси реагентів для проведення обеззараження води, посилено контроль за якістю питної води у водопровідній мережі. Головою Дніпровської РДА – головою комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації надані доручення керівникам підприємств, установ та організацій району, через які протікає Дарницький меліоративний канал (річка Дарничанка) щодо негайного проведення робіт з розчистки Дарницького меліоративного каналу. А саме: здійснити покіс та прибирання трави (очерету) в руслі каналу та на прилеглої до каналу території; здійснити вирубку та прибирання чагарників; здійснити прибирання та вивіз сміття з руслу; здійснити очистку захисних грат. 

У районі визначені сили та засоби оперативного реагування на можливе виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленням територій району під час проходження повені. Уточнено наявність плавзасобів, автономних електростанцій, насосного та іншого обладнання для його використання під час проведення рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт. Визначені об’єкти господарювання, на яких знаходяться резервні мотопомпи, уточнюється розрахунок необхідної кількості та наявність паливо-мастильних матеріалів. Євген Герасимов також повідомив про те, що на даний час проводиться моніторинг ситуаціїї в прогнозованих зонах теоретично можливого підтоплення (приватний сектор мікрорайонів «Райдужний» та «Микільська Слобідка», садові масиві «Русанівські» та «Воскресенські» сади). У районі визначені місця розміщення збірних евакуаційних пунктів, приймальних евакуаційних пунктів та пунктів (місць) тимчасового розміщення евакуйованого населення, організовано матеріально-технічне забезпечення заходів евакуації.

Збірні пункти евакуації

1.      ЗПЕ № 401 - ЖЕД 405 – вулиця Челябинська, 9-г, тел. 517-59-57,    516-99-91.

2.      ЗПЕ № 402 – ВПУ № 25 – вулиця Старосільська, 2, тел. 540-55-06,  540-55-05.

Приймальні пункти евакуації

1.      ППЕ № 401 – школа-інтернат № 14, бульвар Перова, 3, тел. 542-33-57, 542-33-62.

2.      ППЕ № 402 – школа-інтернат № 26, бульвар Перова,1, тел. 542-33-59, 542-33-67.

3.      ППЕ № 403 – школа-інтернат № 18, бульвар Перова, 23, тел. 542-46-06, 542-46-66.

Визначені маршрути евакуації

Маршрут евакуації № 1 – вулиця Луначарського – проспекти Броварський та Визволителів, бульвар Перова, 3.

Маршрут евакуації № 2 – вулиця Луначарського – проспекти Броварський та Визволителів, бульвар Перова,1.

Маршрут евакуації № 3 – вулиця Райдужна, вулиця Микитенка, бульвар Перова, 23-а.

Маршрут евакуації № 4 (резервний) – вулиця Луначарського, проспекти Броварський та Визволителів, вулиця Жмаченка, 26.

Оповіщення населення, яке потрапляє до зони підтоплення, про початок проведення евакуаційних заходів, передбачено здійснювати майстрами дільниць та прибиральниками КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» та патрульно-постовою службою Дніпровського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві. Окремо під час цього засідання було наголошено на тому, що керівництвом КП «Плесо», підприємств, установ та організацій, через територію яких проходить меліоративний канал (річка «Дарничанка»), не приділяється увага щодо проведення робіт з його розчистки.

Довідково:

За оперативною інформацією Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України про гідрометеорологічну ситуацію у басейні р. Дніпро станом на початок березня 2016 р. та очікуваний характер весняного водопілля на Дніпрі у Києві гідрологічна посуха, яка відмічалася на всіх річках басейну Дніпра до Києва влітку - восени 2015 р., обумовила дуже низьку водність річок на початок зими, яка дещо збільшилася у грудні-січні (до 50-60% норми). Тобто весняний період на Дніпрі очікується маловодним, без чітко вираженого періоду підйому, з максимальними рівнями і витратами значно нижчими за середні багаторічні значення. В умовах можливої маловодності весни хід рівнів води Дніпра у межах столиці України значною мірою визначатиметься режимом скидів води Київської і Канівської ГЕС Загроза негативних наслідків для територій житлової забудови, споруд і господарських об'єктів міста при проходженні водопілля, руйнуванні льодового покриву і льодоході відсутня.

Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю за інформацією відділу з питань надзвичайних ситуацій на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux