Працівники патрульної поліції Києва розповіли учням НВК №141 «ОРТ» про кібербулінг
Сьогодні цифрові технології розширюють можливості у всіх сферах життя. Однак крім очевидних переваг, з’являються й реальні загрози, серед яких окреме місце посідає кібербулінг. За декілька років кібербулінг став глобальною проблемою, яку намагаються вирішувати на всіх рівнях, як на державному рівні, так і на рівні школи.
Цими днями до семикласників НВК №141 «ОРТ» Дніпровського району завітали представники відділу зав’язків з громадськістю управління патрульної поліції у м. Києві. Ювенальні поліцейські провели правовий захід на тему «Кібербулінг».
Інтернет-технології стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства. Проте, популярність інтернет-ресурсів крім позитивних моментів швидкого доступу до необхідної інформації, призвела до зростання кількості порушень прав та поширення недостовірної й конфіденційної інформації. На жаль, більшість дітей не володіють інформацією про небезпеку інтернету й не мають сформованої онлайн-культури. Тому часто вони не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу. А батьки та вчителі в свою чергу не завжди знають, як реагувати на це.
Під час зустрічі поліцейські наголосили, що булінг є неприпустимим явищем у суспільстві та карається законом. Також звернули особливу увагу на кібербулінг, оскільки молодь проводить в соціальних мережах чимало вільного часу. Співробітники ювенальної превенції роз’яснили, як протидіяти різним видам кібербулінгу.
Наприкінці інформаційного заходу правоохоронці закликали дітей бути уважними один до одного, поважати оточуючих та приходити на допомогу тому, хто цього потребує. Адже людське життя – найвища цінність.
Довідково.
Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.
Приклади включають:
- поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометують когось, у соціальних мережах;
- надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями;
- видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики