Пройшов круглий стіл на тему: «Соціальний захист та професійно-трудова реабілітація інвалідів в м. Києві»
7 грудня в клубі Київського Учбово-виробничого підприємства № 4 Українського товариства сліпих (вул. Фанерна, 4) відбувся круглий стіл присвячений Міжнародному дню інвалідів на тему: «Соціальний захист та професійно-трудова реабілітація інвалідів в м. Києві».
Участь у заході брали начальник районного управління праці та соціального захисту Олександра Соя, начальник відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики Дніпровської райдержадміністрації Григорій Лобач, представники міської організації УТОС, Київських підприємств УТОС, голови виробничих та територіальних первинних організацій м. Києва, представники Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» та організацій, які опікуються проблемами інвалідів.
Основною метою заходу було налагодження комунікацій між усіма учасниками процесу, який стосується соціального захисту та професійно-трудової реабілітації інвалідів.
На круглому столі обговорювались питання: державної і фінансової підтримки підприємств та організацій на 2018 рік; професійної реабілітації та працевлаштування інвалідів в м. Києві; забезпечення житлом; доступності та безбар’єрності міської та районної інфраструктури для інвалідів; забезпечення засобами реабілітації та надання соціальних послуг інвалідам. Учасники заходу активно долучались до обговорення, ділились наболілим, висловлювали пропозиції тощо. В результаті були напрацьовані деякі подальші спільні дії. Так, Григорій Лобач запропонував сприяння райдержадміністрації у вирішенні питання щодо пристосування об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури до проблем осіб з інвалідністю, а саме - встановлення у районі світлофорних об’єктів, які обладнані звуковими (мовними) пристроями для інвалідів з вадами зору. Задля створення сприятливих умов для безпечного переходу перехресть пішоходами з вадами зору на вулично-шляховій мережі в Дніпровському районі важливо отримати пропозиції від людей, які відносяться до цієї цільової категорії, з приводу конкретних адрес (1-5 в порядку пріоритетності) для планування впровадження таких пристроїв комунальним підприємством «Київдорсервіс» у 2018 році.
Після роботи круглого столу відбулись урочистості, на яких вшанували ветеранів Учбово-виробничого підприємства. На їх честь лунали щирі слова подяки та найкращі побажання всіляких гараздів, наснаги, успіхів та міцного здоров’я. Святкового настрою також додав зворушливий концерт художньої самодіяльності підприємства, присвячений Міжнародному дню інвалідів.
Довідково.
В післявоєнний період в зв’язку з тим, що на лівому березі м. Києва значно збільшилось число інвалідів по зору, які отримували тут житло, постало питання про організацію 4-го підприємства для працевлаштування незрячих киян. Підприємство Київське УВП №4 УТОС було засновано 18 червня 1957 року в Жовтневому районі м. Києва по вул. Польова, 6. Воно досить швидко розвивалось і вже на початку 60-х років розпочало будівництво виробничої площадки по вул. Фанерна, 4. Першим керівником підприємства, його будівничим був Масленніков Микола Михайлович, який пропрацював на цій посаді 28 років.
Найбільшого свого розвитку підприємство досягло на початку 90-х років минулого століття. Виробничі площі підприємства складали 11244 кв. м Чисельність працюючих досягла 517 осіб, з яких лише інваліди по зору складали 310 – 312 осіб.
На сьогодні підприємство займається випуском товарів широкого вжитку, надаються токарні, слюсарні, фрезерувальні роботи. Нагальною проблемою є ринок збуту виробленої продукції. У зв’язку з постійним підвищенням цін на енергоносії, сировину УВП №4 значно скоротило обсяг випуску продукції, який у 2016 році склав близько 1,5 млн. грн. За 9 місяців 2017 року реалізовано продукції на 1,2 млн.грн. Середня заробітна плата працівників – 3200 грн. У поточному році підприємство взяло участь у виставці-презентації київських виробників «Зроблено в Києві».
Підприємство єдине на лівобережжі, де можуть працевлаштовувати незрячих осіб, як м. Києва так і лівобережних районів Київської області. Окрім того підприємство широко залучає на роботу інвалідів інших нозологій. УВП №4 також здійснює соціальну підтримку своїх колишніх працівників – інвалідів по зору, які закріпленні за рішенням ЦП УТОС, і чисельність яких на сьогодні становить 324 особи.
Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики Дніпровської РДА