Рада директорів мережі центрів соціальних служб столиці відвідала соціальні заклади Дніпровського району
Минулого тижня в Дніпровському районі пройшла виїзна Рада директорів мережі центрів соціальних служб столиці. Учасники зустрічі відвідали низку соціальних закладів Дніпровського району: відділення «Соціальна квартира» Центру соціальної підтримки дітей та сімей, Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, а наприкінці завітали до районного центру соціальних служб. До участі долучилися начальник Служби у справах дітей та сім’ї Дніпровського району Олексій Поліщук, директор Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району та керівники центрів соціальних служб міста Києва.
Олексій Поліщук презентував особливості роботи «Соціальної квартири», що спрямована на підтримку осіб (з 18 до 23 років) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у Києві. Він звернув увагу, що відсутність підтримки та житла часто є причиною соціальної дезадаптації таких дітей. «Дитина обирає навчальний заклад, спираючись на те, що він надає гуртожиток, а не тому, що хоче оволодіти професією - зауважив Олексій Поліщук,- Деякі не вміють приготувати навіть омлет та вперше бачать праску».
Заклад розпочав свою роботу у січні поточного року та розрахований на створення 6 соціальних квартир, у яких зможуть проживати до 36 дітей. Квартири облаштовані необхідними меблями та сучасною побутовою технікою, є місця для навчання та відпочинку дітей, а співробітники Центру здійснюють їх супровід протягом 1,5 року. За цей час дитина навчиться самостійному проживанню, без підтримки інших осіб у побутових питаннях.
Далі керівництво мережі центрів соціальних служб столиці відвідало Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району, де директор Центру Марина Корява розкрила специфіку діяльності Центру та поділилась труднощами, зокрема, черги з бажаючих відвідувати центр, складність працівників у діяльності «на 2 приміщення», недовіра батьків щодо надання послуги раннього втручання. Разом з тим Марина Корява з гордістю представила й досягнення та напрацювання колективу, в тому числі проведення занять з музичної терапії, інформатики, трудової реабілітації, розповіла про роботу логопедів та реабілітологів.
Такі виїзні зустрічі проводяться з метою обміну досвідом на шляху вдосконалення соціальної роботи, ефективної співпраці та покращення якості надання соціальних послуг територіальній громаді столиці.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Київського міського центру соціальних служб