Райдужне народне гуляння біля озера Райдужне


За старовинним календарем у ніч на Івана Купала, що з 6 на 7 липня, літо переходить свою середину й повертає на осінь. Але з огляду на теперішню безжальну спеку, тільки й подумалося: щось не те з народним календарем.
Утім, це не відсахнуло тисячі людей святкувати водо й вогнещедрий обряд Івана Купала саме в ці дні. Кращого місця, ніж біля водойми, не віднайти. Отож, під вечір біля озера Райдужне зібралося чимало народу: заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, голова Дніпровської районної державної адміністрації Ярослав Горбунов, справжня господиня свята – обрана місцевою громадою депутатом Київської міської ради Олена Овраменко, начальник районної служби з надзвичайних ситуацій Ігор Шилохвост, активісти громадських організацій, народні митці й аніматори, журналісти та артисти, мешканці та гості мікрорайону «Райдужний».
Здебільшого, між іншим, як і личить цьому святу, в купальному вбранні. Прикметно також, що чималу аудиторію складали діти, оскільки біля Райдужного відбувався не лише старовинний обряд і народне гуляння, а й відкриття облагородженого новими зручними та затишними місцями загального користування місцевого пляжу – із лавками та переодягальнями, охайною огорожею й дитячим ігровим майданчиком тощо.
Іще б дещо обмежити довколишній автомобільний рух, натиск МАФів і бруду від них – жалілася замовник і, можна сказати, виконавець робіт із реконструкції цієї місцевини депутат Олена Овраменко – було б іще краще. Із чим очільник районної держадміністрації Ярослав Горбунов обіцяв таки розібратися. Не забарився з обіцянками й заступник міського голови Петро Пантелеєв. Що ж, як кажуть, гуртом і батька легше бити. Ну, коли є за що.
А журналістський відеосюжет про свято, що тривало за опівніч, можна передивитися на нашій сторінці в розділі «відео».
Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю