Реєстрація місця проживання: швидше за інших у Дніпровському ЦНАПі


Як повідомила заступник начальника Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Дніпровської райдержадміністрації Аліна Нємцева, з метою подальшої децентралізації влади повноваження у сфері реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб передано від Державної міграційної служби до органів місцевого самоврядування. Таким чином, із метою реалізації повноважень, від 4 квітня 2016 року розпочато здійснення реєстрації місця проживання (перебування) осіб районними в місті Києві державними адміністраціями. Тривалість процесу реєстрації, після передачі повноважень, відбуватиметься значно швидше.
Незважаючи на те, що Центр надання адміністративних послуг Дніпровської райдержадміністрації знаходиться не в приміщенні РДА (як в більшості інших районів Києва), згідно з кількісним аналізом роботи аналогічних столичних центрів надання адміністративних послуг, за перші дні реалізації нових повноважень (4-5 квітня 2016 року) він є одним із лідерів по швидкості надання цієї адміністративної послуги.
За словами Аліни Нємцевої змінено вартість адміністративного збору. Так, у відповідності до статті 11-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» за реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання (у разі звернення особи) протягом місячного терміну сплачується 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати (що дорівнює 11,71 грн). У разі звернення особи з порушенням встановленого цим Законом строку – у розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати (що дорівнює 35,14 грн). У разі реєстрації місця проживання одночасно зі зняттям із попереднього місця проживання, адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу та зараховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання.
Крім того, від 4 квітня 2016 року, у разі порушення статей 197, 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення в центрі надання адміністративних послуг, адміністратор виносить постанову, якою накладає адміністративне стягнення у вигляді попередження. Тобто, відтепер суб’єктам звернення більше не потрібно йти до територіальних підрозділів Державної міграційної служби для складання адміністративних протоколів, що є ще однією зручністю для громадян.
Підготовлено за інформацією Центру надання адміністративних послуг.