Реформування системи надання соціальних послуг є одним із пріоритетів політики міста
У Києві пройшов перший муніципальний форум громадських організацій, які опікуються дітьми з інвалідністю «За майбутнє без перешкод», який зібрав понад 100 представників громадських організацій. Завданням форуму стало обговорення реформи системи надання соціальних послуг з урахуванням зауваження та пропозиції батьків дітей з інвалідністю.
«Із 1 січня починає діяти новий Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг. Проте послуги, які виписані в цьому законі і стосуються дітей з інвалідністю, не підкріплені жодним підзаконним нормативно-правовим актом. Тобто, з 1 січня втрачають чинність усі постанови Кабміну, які регулювали це питання, але нового напряму держава нам сьогодні не дала. Навіть якщо в грудні відповідні постанови будуть прийняті, то за місяць ми не встигнемо переформатувати всю систему та фінансувати соціальні послуги так, як ми їх фінансували раніше», – зазначила заступник голови КМДА Марина Хонда.
Вона також додала, що зараз місто витрачає понад 142 млн гривень на матеріальну допомогу для дітей з інвалідністю, яких в Києві нараховується понад 11 тисяч. І це без урахування витрат на соціальну реабілітацію, оздоровлення, придбання необхідних засобів.
У рамках форуму директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий розповів про те, як місто працює у сфері соціальної політики та про плани на наступний рік. Основне завдання полягає у переформатуванні системи надання соціальних послуг у більш ефективну та правильно спрямовану. Щоб кожен із батьків дитини з інвалідністю розумів, що від народження отримає послуги, реабілітацію, соціалізацію та усі необхідні послуги.
«Коли ми почали реєстрацію громадських організацій, які опікуються дітьми з інвалідністю, то ми навіть не очікували, що за три дні зареєструються понад 100 осіб. Це говорить про те, що питання надання соціальних послуг у Києві для багатьох є незрозумілим, не покриває потребу. У нас нібито багато чого є, багато чого робимо, витрачається досить велика сума коштів. Але чи отримуємо ми результат, і чи отримує дитина ту послугу, яку потрібно – велике питання», – додала Марина Хонда.
Форум громадських організацій, які опікуються дітьми з інвалідністю «За майбутнє без перешкод», відбувся в Києві вперше і має на меті стати традиційним. Форум пройшов у форматі діалогу, де соціальні служби міста, представники Міністерства соціальної політики презентували своє бачення системи надання послуг, а представники громадськості та експерти внесли свої зауваження та пропозиції щодо процесу деінституалізації та реформування системи надання соціальних послуг загалом.
За інформацією kyivcity.gov.ua