Розпочало роботу Відділення нейрореабілітації дітей від трьох років Реабілітаційного центру КНП «КДЦ Дніпровського району м. Києва»


У зв'язку з російською військовою агресією проти України та активним веденням бойових дій стрімко зростає кількість дітей з психологічними розладами, які потребують кваліфікованої підтримки та довготривалої реабілітаційної допомоги. Цей складний період відбився на житті всіх українців, особливо на дітях. Енурез, нервові тіки, заїкання, депресії, тривожні стани тощо - усе це наслідки жахливої трагедії.
Захистити дітей - це наш обов’язок, тому задля вирішення цих нагальних завдань розпочало роботу Відділення нейрореабілітації дітей від трьох років Реабілітаційного центру КНП «КДЦ Дніпровського району м. Києва». У відділенні з дітьми працює мультидисциплінарна реабілітаційна команда у складі лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, дитячого невролога, логопеда, фізичного терапевта, асистента фізичного терапевта, практичного психолога та корекційного педагога.
Довідково.
Психіатричні та психологічні дослідження показують, що війна має довготривалі наслідки для дітей і підлітків. У результаті діти значно частіше, ніж їх однолітки без досвіду перебування на війні, страждають від таких проблем як тривожний розлад, посттравматичний стресовий розлад, депресія, дисоціативні розлади (добровільна соціальна ізоляція, деперсоналізація, дереалізація, небажання розмовляти, кататонічний синдром), поведінкові розлади (зокрема агресія, асоціальна і злочинна поведінка, схильність до насильства), а також більш схильні до зловживання алкоголем і наркотичними засобами.
Всесвітня організація охорони здоров’я закликає до захисту дітей у збройних конфліктах. За її даними десять відсотків людей, які пережили травматичну подію, пізніше матимуть симптоми психологічної травми, а ще десять відсотків демонструватимуть поведінкові зміни або психологічні розлади, які стануть перешкодою для повноцінної участі в повсякденному житті (найпоширенішими розладами є тривожний розлад, депресія і психосоматичні розлади).
«Понад 578 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ» - йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора України від 20 квітня 2022 року. Також наголошується, що ці дані не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
За інформацією Відділення нейрореабілітації дітей від трьох років Реабілітаційного центру КНП «КДЦ Дніпровського району м. Києва»