Рятувальники у Гідропарку навчили громадян відпочивати безпечно
6 серпня Головне управління разом з Дніпровським районним управлінням та водолазно-рятувальним відділенням ДСНС України у м. Києві провели профілактично-інформаційний рейд у ході якого, вже традиційно, спілкувалися із відпочиваючими та демонстрували порятунок потопаючих.
Спочатку рятувальники прийшлися місцевими літніми кафе та провели бесіди з приводу того, що продаж алкогольних напоїв негативно відображається на відпочиваючих. Так, наприклад, більше 75% випадків утоплення у столиці за час цьогорічного купального сезону – це наслідок вживання, або, навіть, зловживання, алкогольними напоями. Провівши бесіди з місцевими підприємцями, на доступних для широкого загалу місцях було розклеєно попереджуючі листівки, що застерігають відпочивальників від вживання алкоголю.
Окрім підприємців рятувальники поспілкувалися також і з відпочиваючими на берегу Дніпра громадянами. Працівники ДСНС розказали і дорослим, і малечі основні правила поведінки на воді та роздали попереджуючі листівки.
Аби усі присутні на пляжі змогли дізнатися, як рятувати потопаючого, водолазно-рятувальне відділення ГУ ДСНС України у м. Києві продемонструвало кілька способів, як можна врятувати людину – за допомогою рятувального кола чи кільця Александрова, підпливаючи до людини з берега та порятунок з катера. Усі види порятунку було виконано неподалік від відпочиваючих, аби кожен з них міг побачити, як відбувається порятунок потопаючого.
Наостанок водолази-рятувальники пояснили алгоритм дій при порятунку людини та які дії необхідно застосовувати в разі виникнення подібної ситуації. На умовному врятованому водолази продемонстрували надання першої медичної допомоги – прочищання дихальних шляхів, непрямий масаж серця та штучне дихання.
Подібні заходи Головним управлінням ДСНС України у м. Києві проводяться мало не щомісяця. Головною метою таких рейдів є попередження загибелі людей на водних об’єктах столиці. Так, виходячи зі статистичних даних, за купальний період цього року кількість потопельників зменшилася – 39 осіб проти минулорічних 47. Цього року більшість з потопельників відпочивали на берегах річок, купаючись у не пристосованих для цього місцях.
Маємо надію, що подібні рейди позитивно відбиваються і будуть с користю використані кожною людиною. Повторюючи давно відому інформацію ми вкотре намагаємося вберегти Вас від трагедій та закарбувати у Вашій пам’яті, що будь-який відпочинок повинен бути безпечним та поміркованим, адже хто не втрачає голови – не ризикує життям!
Підготовлено у відділі з питань інформаційної політики за інформацією ГУ ДСНС України у м. Києві.