Семінар «Організація науково-дослідницької роботи в шкільних наукових товариствах-колективних членів Київської Малої академії наук»


11 жовтня 2016 року в навчально-виховному комплексі «Домінанта» відбувся науково-практичний семінар «Організація науково-дослідницької роботи в шкільних наукових товариствах-колективних членів Київської Малої академії наук».
Відкрив семінар Васинюк Володимир Олексійович, директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», який розповів про різноманітні форми роботи МАН у системі багатоступеневої освіти. Володимир Олексійович підкреслив, що пріоритетними формами роботи з обдарованою учнівською молоддю є створення сучасних центрів «живої науки», які дають змогу поєднати науку та практику в процесі науково-дослідницької роботи.
Мудринич Світлана Юріївна, кандидат філологічних наук, завідувач методичного відділу КПНЗ «Київська Мала академія наук», у своїй доповіді наголосила, що учні навчальних закладів мають змогу отримати консультації керівників секцій МАН, а це відіграє важливу роль у формуванні інтелектуальної та духовної самосвідомості молоді.
Сисоєва Світлана Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, Заслужений працівник освіти України, професор Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів м. Варшави, під час виступу говорила про зміст понять «обдарованість» та «обдарування», про особливості роботи з обдарованими дітьми. Креативне ядро, наявне в кожної дитини від народження, але найголовніше – навчити її розвиватися і не зупинятися на досягнутому.
Пацурія Ніно Бондівна, доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права юридичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка, розповіла про компетентність вчителів-керівників та учнів при написанні науково-дослідницьких робіт МАН.
Захарійченко Юрій Олексійович, кандидат фізико-математичних наук, старший викладач кафедри математики Національного університету «Києво-Могилянська академія», поділився європейським досвідом використання сучасних технологій навчання зматематики.
Лук’янова Світлана Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики і теорії та методики навчання математики Національного педагогічного університету ім.М.П. Драгоманова, учитель математики, поділилася практичним досвідом роботи з учнями – юними науковцями.
В семінарі взяли участь вчителі НВК «Домінанта»:
Хован Ірина Вікторівна, кандидат педагогічних наук, методист відділення фізики та астрономії Київської Малої академії наук, учитель фізики розповіла про нові навчальні комплекти, які можна використовувати в роботі з обдарованими дітьми.
Костійчук Олена Петрівна,учитель-методист, учитель української мови та літератури НВК «Домінанта», закликала присутніх звертати увагу на правильність, доречність, лаконічність в оформленні наукових робіт.
Величко Неля Вікторівна,старший учитель,учитель англійської мови, розповіла про метод проектів, який допомагає обрати актуальну тему дослідження та навчає працювати з науковими джерелами.
Ромець Тетяна Миколаївна, учитель хімії та біології, наочно показала учасникам семінару взаємозв’язок хімії з іншими навчальними дисциплінами.
За інформацією Управління освіти Дніпровського району.