Що варто знати про біометричний паспорт


Біометричний паспорт для виїзду за кордон – головна умова безвізового перетину кордону з країнами Європи.
Біометричний закордонний паспорт дійсний протягом 10 років – як і паспорт старого зразка.
Основна відмінність біометричного паспорта від документа старого зразка – наявність електронного чіпа, де записані оцифрована фотографія, відбитки пальців та підпис власника паспорта в електронній формі. У низці випадків паспорти оформлюють без «пальчиків» і без підпису (зокрема, для дітей, для тих, хто фізіологічно не може здати відбитки, або коли апарат у відділенні ДМС чомусь «не читав» пальці - таке теж трапляється). Паспорт при цьому не втрачає статусу біометричного і так само дає право користування безвізом. Більше того, фахівці ДМС кажуть, що європейський прикордонник навіть не знатиме, що ваша біометрика «неповна» – доступ до зони паспортного чипа з відбитками мають лише українські держоргани.
Важливо! Біометричний закордонний паспорт, з яким мандрівник в'їжджає до ЄС, повинен бути дійсний не менше 3 місяців після запланованого повернення додому.
Міняти старий паспорт на біометричний чи ні – кожен вирішує сам. Обов'язкової вимоги замінити звичайний закордонний паспорт на біометричний не існує. Ті, у кого є закордонний паспорт старого зразка, можуть продовжувати їздити до ЄС за чинною візою до закінчення терміну її дії, а потім знову звертатися до консульств по нові візи. Ви також можете оформити новий закордонний паспорт, залишивши у себе старий.
Покрокова інструкція як оформити закордонний біометричний паспорт.
Отримати біометричний закордонний паспорт можна в будь-якому з підрозділів Державної міграційної служби України чи у Центрах надання адміністративних послуг як в Києві, так і в регіонах.
Детальну інформацію про правила оформлення біометричних закордонних паспортів та інформацію, яку вони містять, можна отримати на офіційному сайті Державної міграційної служби України. На ньому ж можна знайти список необхідних документів і вартість оформлення паспорта.
За інформацією: openeurope.in.ua