Сьогодні, 14 травня, в Україні святкують День матері
День матері Україна традиційно відзначає у другу неділю травня. Відбувається це згідно з Указом Президента України від 10 травня 1999 року №489/99.
День матері має міжнародний статус та святкується в десятках країн світу. День матері почали святкувати в США. Перший раз американці відзначили його в 1907 році. Ініціатором стала Анна Джарвіс. Вона заснувала це свято на честь своєї мами – громадянської активістки, яка прославилася під час Громадянської війни в США.
В наш час материнське свято відзначають більш ніж в 50 країнах світу. У багатьох з них дати не співпадають і припадають на різні дні. Приміром, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня. Традиції святкування Дня матері майже у всіх країнах схожі, але з національними особливостями і колоритом.
В Україні в цей день прийнято поздоровляти матерів і дарувати їм символічні подарунки. Також багато родин на це свято збираються разом, щоб подякувати своїй найріднішій людині за все. Ті, у кого мама вже померла, в цей день поминають її. День матері – це особливе свято, коли можна ще раз нагадати найдорожчій людині, як ви її цінуєте і любите. Діти в цей день дарують своїм матерям квіти, листівки, присвячують їм вірші і пісні.
З історії свята Дня матері в Україні
1929 року жіноча громадська організація «Союз українок Галичини» (організація яка діяла на території частини західних областей України, які перебували у складі міжвоєнної Польщі), звернулася до громади щодо встановлення Дня Матері. Українська громада щиро підтримала цю пропозицію, і впродовж 10 років це свято відзначалося у травні, аж до 1939 року. Із 1939 по 1991 рік це свято в Західній Україні було заборонене (хоча галичани завжди пам’ятали про нього) , адже радянська влада мала свої революційно-атеїстичні свята, які були обов’язковими для усієї території Радянського Союзу (із 1939 року західні області України увійшли до складу Радянської України й, відповідно, до Союзу Радянських Соціалістичних Республік). У СРСР в пошані було феміністичне свято боротьби жінок за свої соціальні та політичні права 8 березня, до слова – свято теж започатковане у США на початку ХХ століття, але з часом в СРСР свято 8 березня було заідеологізовано на соціалістичний лад.
Сучасна Україна як велика європейська держава, яка йде шляхом створення своєї нової сутності через розбудову нової економіки, нових технологій, створення нових традицій і нової державної ідеології, але в цьому поступі вона спирається на тисячолітню традицію поваги українців до Рідної Матері, до Божої Матері, до рідної Землі-Матері, до Вітчизни-Матері. Тому цей День став новим — старим святом, яке святкують у другу неділю травня.
У цей час не лише повертаються до свого гнізда перелітні птахи, не тільки оживає природа і зеленіють та розцвітають луки, а і теплий весняний вітер приносить нам надію на наше духовне відродження і велику віру у становлення нової потужної української нації на теренах об’єднаної Європи.