Соціальна справедливість, гендерна рівність


В приміщенні Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся тренінг-семінар «Впровадження гендерних підходів у різні сфери діяльності міста», організатором якого виступила директор Київського міського центру сім`ї «Родинний Дім» Головного управління у справах сім`ї та молоді Галина Козлова. Вона зазначила, що в Україні створено правові механізми, прийнято ряд важливих рішень, спрямованих на впровадження ґендерної рівності: Закони України «Про попередження насильства в сім’ї», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, зумовленими народженням і похованням», «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків» тощо. У райдержадміністраціях завдання щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків у всіх сферах життя суспільства покладені на відділи у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій.
Галина Михайлівна нагадала, що в сучасних умовах гендерні питання займають ключові позиції в кадровій політиці, адже на чоловіків та жінок покладені рівні права й обов’язки, вони мають право на гідне існування, на повагу в своєму форматі.
На національному рівні питаннями щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у всіх сферах життя суспільства займаються Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Міністерства соціальної політики та юстиції України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та Національне агентство України з питань державної служби. Також необхідно зазначити, що в областях функціонують обласні міжвідомчі комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї та впровадження гендерної рівності, у регіонах створено та діє 10 гендерних ресурсних і 20 гендерних освітніх центрів.
Консультант-аналітик Незалежної аналітичної студії «Ядро» Лариса Магдюк провела наочний семінар, навела статистичні дані представлення у відсотках в органах влади чоловіків та жінок, поділилася своїми думками щодо участі жінок в прийняті важливих політичних рішень країни. Лариса Борисівна наголосила, що пропри всі програми, спочатку треба починати з ідентифікації проблеми в собі, у своїй родині, своєму оточенні.
Вона подякувала за плідну співпрацю представникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації під час тренінгу, запросила до активного спілкування в майбутньому та не забувати, що від нас самих залежить якою буде наша країна.
Підготовлено у відділі з питань інформаційної політики за інформацією відділу у справах сім"ї, молоді та спорту.