Спростування пліток: посади двірників не скорочуватимуться


Уранці понеділка, коли керівники районних державних адміністрацій столиці зазвичай проводять наради з поточного планування роботи, на їхні телефони надійшло «смс-оголошення» (копія додається) на суспільно чутливу тему. Мовляв, у зв’язку з нестачею коштів на утримання комунальників столиці, «Київпастрансу», трамвайного депо та інших – «всує», Віталій Кличко особисто, та КМДА, зокрема, вирішили на 30% скоротити штат двірників. Унаслідок чого мешканцям житлових будинків пропонується перейматися чистотою в під’їздах і на прибудинкових територіях самостійно. Підпис, звісно, відсутній, а посилання на номенклатуру діловодства не витримує критики своєю «дрімучою» некомпетентністю. Адже Київська міська державна адміністрація не видає «постанови» – це суперечить діючій нормативно-правовій базі.
Між іншим, отак, треба розуміти, автори цієї нісенітниці уявляють собі стиль службового спілкування керівництва міста з головами районних державних адміністрацій столиці – шляхом «смс»-повідомлень...
Сміх, та й годі. Проте не смішно, бо комусь дуже кортіло підмочити репутацію тих, хто щоденно предметно займається вирішенням питань життєзабезпечення нашого міста, а також налаштувати киян проти них. Тому, спростовуючи дану нісенітницю, голова Дніпровської районної державної адміністрації Ярослав Горбунов закликає усіляких «доброзичливців» не морочити голови людям. А самим киянам, зокрема, мешканцям нашого району варто знати наступне.
Наразі, у Дніпровському районі існує дефіцит двірників – загалом, приблизно у 40% від потреби. Така ситуація склалася поступово, та має базове підґрунтя. Раніше, люди йшли на цю роботу з перспективою за 10 років закріпити за собою службове житло. За такої принади, існувала навіть черга на роботу двірниками. Та попередні можновладці відмінили таку заманливу перспективу й тепер службового житла у комунальних підприємств районів Києва нема. Як наслідок, нема й достатньої кількості працівників. Тримаються ж за цю мало привабливу та мало оплачувану (1700 гривень на місяць), проте вкрай необхідну для всіх нас роботу здебільшого ті, хто зважується брати на обслуговування декілька ділянок – інколи, по три-чотири будинки з прибудинковими територіями. А це вже не може не позначатися на якості робіт, з приводу чого всі ми маємо підстави для нарікань.
Натомість, запевняємо, що нова влада столиці не лише знає про цю проблему, але й шукає шляхи для її вирішення. І ці шляхи будуть обов’язково винайдені. А поки наголошуємо, що ніякого скорочення штатів двірників ані міською владою, ані владою районів столиці не планується – навпаки, як усім зрозуміло, їхня чисельність буде зростати. Адже наша спільна мета – створювати комфортні життєві умови для киян, і цьому курсові нема альтернативи.
Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю.