Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Субсидії по-новому: що зміниться для киян з першого березня

Опубліковано 26 лютого 2019 року о 09:03
фото

У березні в Україні починається процес монетизації субсидій. Пояснюючи простою мовою: платіжки за комунальні послуги громадяни отримають у повному розмірі, без урахування знижки, а субсидію – нарахують на особистий банківський рахунок, кошти з якого можна зняти готівкою.

Умовно, користувачів житлової субсидії можна поділити на 3 категорії: пенсіонери, субсидіанти "нового" та "старого" зразків. Усі три категорії отримуватимуть й користуватимуться відшкодуваннями по-різному.

Категорія №1 - Пенсіонери житлову субсидію отримають разом із пенсією.

- Головне управління пенсійного фонду у місті Києві налаштоване позитивно і готове впроваджувати нову функцію – виплати субсидій пенсіонерам у готівці. Виплата субсидії не змінить дати отримання пенсії, - зазначила  в.о начальника Головного Пенсійного фонду України у  м. Києві Ірина Задерейко.

Усі, хто отримують пенсію у відділеннях Укрпошти, матимуть  додаткову відомість про нарахування субсидії. Пенсіонерам, яким пенсія надається адресно, субсидію доставлять разом із пенсією. Ті, хто має пенсійні рахунки в різних банках-установах, отримають грошові виплати на свій особистий карткових рахунок. 

Пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до пенсійного фонду чи інших структур. Усі дані автоматично надійдуть до Управління праці та соціального захисту міста Києва.

Категорія №2 - Користувачі, що оформили субсидію у жовтні 2018 року, з березня 2019 року отримуватимуть її на картковий рахунок в Ощадбанку. Якщо після сплати комунальних послуг у користувача лишиться залишок, то його можна витратити на власний розсуд.

- Оскільки субсидія нараховується відповідно до соціальних норм і нормативів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів, то заощаджені кошти не повертаються до державного бюджету, а лишаються у громадянина, - пояснив заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА, начальник управління пільг, державної та регіональної допомоги Максим Бученко.

Крім того кияни цієї категорії зможуть зняти готівку в банку зі свого особового рахунку (не плутати зі звичайною банківською карткою) маючи при собі лише паспорт та ідентифікаційний код.

Категорія №3 - Користувачі, що оформили субсидію з 1 січня 2019 року, також отримають відшкодовані гроші на картковий рахунок в банку, але ці кошти автоматично перерахують на рахунки надавачів послуг (КиївГаз, ДТЕК тощо). Зекономлений залишок кияни зможуть зняти готівкою лише після закінчення опалювального сезону. 

- Це дасть можливість громадянам заощаджувати власні кошти шляхом енергозбереження. Таким чином, зекономлену суму громадянин зможе використати на власні потреби, - зазначив  Максим Бученко.

За його словами, монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи, щоби плавно, але остаточно, перейти до системи нарахування субсидії повністю у готівковому форматі. Другий та перший етап проходитиме одночасно, аби вже до кінця року остаточно перейти на нову форму відшкодування коштів.

Наразі затверджені етапи монетизації:

  • перший етап - з 01.01.2019: «живі кошти» на банківський рахунок отримують ті, хто звернувся за субсидією (пільгою) вперше.
  • другий етап з 01.05.2019: монетизація субсидій розповсюджується на усіх громадян України, які в минулі роки отримували субсидію (пільги) на опалення, тверде паливо, електроенергію, газ і воду.
  • третій етап з 01.10.2019: живі кошти отримають усі громадяни України, яким призначать призначено житлову субсидію чи пільгу.

Довідково: станом на сьогодні у Киві зареєстровано 162 тисячі домогосподарств, що отримують субсидію, з яких 70% - пенсіонери.

За інформацією vechirniykiev.com.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux