Труханів острів: мітинг-реквієм за загиблими труханівцями
27 вересня відбувся мітинг-реквієм біля Пам’ятного знаку мешканцям робітничого поселення водників на Трухановому остові, яке було знищено фашистами під час окупації Києва. До пам'ятного заходу долучилися ветерани-труханівці, ветерани Другої світової війни, представники Дніпровської РДА та мешканці столиці.
На мітингу-реквіємі із вшанування загиблих киян йшлося, зокрема, про те, що на початок Другої світової війни на Трухановому острові було близько 8 тисяч киян – здебільшого робітників столичних заводів «Ленінська кузня» та «Арсенал», а також рибного господарства. Уздовж острова пролягали чотири великих вулиці, перехрещені більш маленькими, що були щільно забудовані приватними будиночками та об’єктами соцпобуту.
Захід організовано "УСКК України" за підтримки Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.
Довідково.
Коли восени 1943 року ця територія опинилася посередині двох головних плацдармів радянських військ, з яких почалося звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників, на Трухановому острові також висадився передовий загін наших десантників, які готували переправу через Дніпро. Це привернуло увагу німців, які спрямували на Труханів острів зондеркоманду. Фашисти «вогнем і мечем» винищила там усе. Загинули й 86 радянських десантників, чотирьом із яких – О. Бутку, М. Внукову, С. Піроженку і О. Стахорському було присвоєно звання Героїв Радянського Союзу. На їх честь було відкрито пам’ятник на центральній алеї Труханового острова, біля якого традиційно відбуваються урочистості.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами відділу молоді та спорту Дніпровської РДА