У День пам’яті та примирення у Дніпровському районі вшанували пам'ять жертв Другої світової війни
У День пам’яті та примирення в Україні вшановують пам’ять усіх, хто захищав світ від нацизму.
Цього дня, додержуючись всіх карантинних вимог, очільник Дніпровського району Петро Онофрійчук, разом зі своїми заступниками Віктором Сушінцем, Аллою Загородньою та керівником апарату райдержадміністрації Ігорем Кузнєцовим вшанували пам'ять загиблих воїнів та мирних жителів України, жертв Другої світової війни 1939-1945 років. До заходу приєдналися депутати Київради Сергій Артеменко й Тарас Криворучко, керівництво Дніпровського районного у м. Києві військового комісаріату та Громадської організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій у Дніпровському районі.
Учасники пам’ятного заходу поклали квіти до кургану «Безсмертя», пам’ятників «Жінці у Другій світовій війні» та «Матері-вдові», що розташовані у Парку культури та відпочинку "Перемога" (б-р Перова, 2).
Цього ж дня відбулось покладання квітів до пам’ятного знаку на честь робітників Дарницького вагоноремонтного заводу, які загинули у роки Другої світової війни (Сквер ДВРЗ, вул. Алматинська, 101). У заході взяли участь ветерани Другої світової війни, депутат Київради Павло Тесленко та керівництво Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.
Довідково.
День пам’яті та примирення встановлено в Україні 8 травня, відповідно до Указу Президента України від 24 березня 2015 року № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», і офіційно відзначається з 2015 року.
Генеральна Асамблея ООН у 2004 році ухвалила Резолюцію, в якій проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті та примирення. Державам-членам ООН, неурядовим організаціям, крім святкування своїх Днів Перемоги або Звільнення, рекомендовано також щорічно відзначати один чи два дні як данину пам’яті усім жертвам Другої світової війни.
Підготовлено відділом з питань інформаційної політики