У Києві презентували новий пілотний проект для учнів старшої школи
У Києві в Національному інформаційному агентстві Укрінформ відбулась презентація соціального освітнього проекту «ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ». Організатори та учасники проекту - Навчально-виховний комплекс №141 «ОРТ» (б-р Ігоря Шамо, 5) та компанія «Прогрестех-Україна». Під час презентації були представлені моделі та конструкції літаків, спроектовані та виготовлені учнями старшої школи, які стали учасниками проекту.
Мета проекту в поєднанні теоретичних та практичних підходів в освітньому процесі. Для учнів на початку навчання було поставлено завдання «побудувати літак». Навчальний план проекту містив п’ять складових, а саме: авіаційну складову, 3-Д моделювання, навички комунікацій, командотворення, та екскурсії.
«За короткий термін, 2 тиждні, була сформована група з 30-ти старшокласників із різних навчальних закладів Києва. Приймали участь учні з інших міст України, зі Львова та з Черкаської області. Дітям було не тільки цікаво, вони для себе з’ясували, що працювати в команді з фахівцями-практиками – це ще й пізнавально. Важливо, що така практика є прикладом професійно орієнтованої освіти в старшій школі.» - розповіла керівник проекту Тетяна Калита.
Ініціатором проекту виступила компанія «Прогрестех-Україна» (постачальник інженерно-сервісних послуг в галузі авіабудування, машинобудування, технології аеропортів та цивільного проектування), яка, за словами директора Андрія Фіалковського, чітко усвідомлює, що перспективи розвитку авіаційної галузі лежать в запровадженні інженерної освіти ще на шкільному рівні для покращення професійної орієнтації школярів та абітурієнтів.
«Колектив викладачів, які приймали участь в проекті проявили завзятість і зацікавленість до навчити дітей з залученням до нових технологій. Це визиває захоплення і натхнення продовжувати такі проекти, і якомога більше учнів залучати до такої форми навчання.» - говорить Андрій Фіалковський, директор компанії - лідера галузі.
Залучення професіоналів з виробничої сфери – це важлива складова професійно-орієнтованої підготовки учнів та студентів. Мова йде не тільки про набуті знання і навички, а ще й про свідомий вибір майбутньої професії, адже абітурієнт не зробить помилки і вибере професію, за якою буде працювати після закінчення університету. А це - один з шляхів забезпечення ефективності використання коштів, що держава виділяє на освіту.
«Цей проект демонструє нові можливості від співробітництва школи, держави і бізнесу. Він має соціальну спрямованість і це той приклад, коли дійсно бізнес піклується про школу», - розповів директор НВК №141 «ОРТ» Юрій Кіньков. Саме на навчально-виробничій базі цього закладу і було започатковано «пілотний проект». Цей проект з самого початку активно підтримала начальник Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Наталія Іваніна.
«Участь в проекті дає можливість здобути велику кількість нових знань. Наприклад, ми навчились ЗД-моделюванню та опановували конструюванням літаків. З нами працював журналіст , який розповів про основи комунікацій, що важливо в командній роботі. Також, ми узнали як краще представляти себе і свої практичні доробки», - ділиться своїми враженнями учасниця проекту Марія Красножон.
Серед гостей і спікерів заходу – Микола Кучинський, начальник головного управління професійної освіти директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, та Олена Батечко, начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти та науки Київської міської державної адміністрації. Підтримка проекту, цікаві рекомендації, перспективні ідеї, бачення й реалізація подібних проектів на рівні держави та столиці, перспективи дуальної освіти, необхідність залучення до проекту закладів вищої освіти та майбутніх роботодавців – головні меседжі виступів гостей.
Довідково.
У січні-квітні 2019 року на базі НВК 141 "ОРТ" м. Києва за підтримки «ПРОГРЕСТЕХ-УКРАЇНА» здійснювався перший соціальний проект співпраці школи та сучасного високотехнологічного підприємства. Висококваліфіковані працівники галузі навчали учнів старшої школи шляхом спеціальної підготовки під час роботи з отриманням реальних, практично спрямованих результатів, а саме - конструюванню, візуалізації, друку 3Д моделей, що використовуються в авіаційній галузі. Учасники проекту навчалися роботі в команді, підготували матеріли у вигляді кейсів, і вперше були задіяні у процесі творення сучасних високотехнологічних виробів.
За інформацією Управління освіти Дніпровської РДА