У липні абоненти Київводоканалу отримають більш деталізовані рахунки за воду
У липні абоненти Київводоканалу отримають більш деталізовані рахунки за воду: додаються дані про загальне споживання води будинком, дані загального споживання за квартирними лічильниками, показання загальнобудинкових лічильників води та небаланс.
Відповідно до Наказу Мінрегіону від 26.12.2022 №277 у платіжці за спожиті житлово-комунальні послуги в червні кияни побачать додаткову інформацію, що стосується обсягів споживання води в будинку: загальний обсяг спожитої води за будинковим лічильником, попередні та поточні показання загальнобудинкових лічильників води, суму обсягів за показаннями квартирних приладів обліку, небаланс, тобто різницю між двома попередніми показниками, а також обсяги небалансу для розподілу.
Зазначені зміни запроваджені на виконання Наказу Мінрегіону від 22.11.2018 № 315, що затверджує Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, а також Наказу Мінрегіону № 277 від 26.12.2022 «Про внесення змін до Вимог до формування рахунків на оплату послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення».
Таким чином, споживачі отримають вичерпну інформацію про стан споживання води в будинку, наявність різниці між будинковим лічильником та сумою квартирних.
Додаткова інформація та деталізація нарахувань дозволить споживачам ефективніше контролювати витрати води і оперативно реагувати на причини небалансу.
Як правило, до небалансу призводять витоки на внутрішньобудинкових мережах, необлікований полив прибудинкової території, недобросовісні сусіди, які втручаються у роботу приладу обліку з метою зменшення його показників, квартири, що споживають воду без лічильників або з не повіреними лічильниками.
Відповідно до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" у будинках, де частина квартир не забезпечені обліком води, з обсягів небалансу, який зафіксувався в будинку, формуються нарахування для квартир, де квартирних лічильників немає або вони не повірені, а отже такі не повірені лічильники не є інструментом обліку.
Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №440 від 07.04.2023 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану» відновлено повірку індивідуальних вузлів обліку комунальних послуг. Споживачам необхідно провести повірку таких лічильників, інакше вони будуть зняті з обліку.
Міжповірочний інтервал для лічильників води становить 4 роки. Для нових приладів ви можете легко визначити дату повірки, додавши 4 роки до дати виробництва лічильника, що вказана в технічному паспорті приладу. Якщо ваш лічильник вже проходив періодичну повірку, її дату ви можете подивитись у виданому вам свідоцтві.
Якщо термін повірки Ваших лічильників вже вийшов, рекомендуємо якнайшвидше звернутись до Сервісного центру Київводоканалу або інших уповноважених організацій, та провести повірку. Детально тут.
Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» повірку індивідуальних приладів обліку здійснюють уповноважені організації. Тож замовляти повірку рекомендуємо:
- Безпосередньо у Київводоканалі
- за номером телефону контакт-центру (044)202-02-02
- Через центри обслуговування Комунального концерну «Центр комунального сервісу».
- В уповноваженої організації, яка є в переліку, розміщеному на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
За інформацією vodokanal.kiev.ua