Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У парку «Перемога» вшанували пам'ять героїв Другої світової війни

Опубліковано 03 листопада 2023 року о 11:43
фото

Напередодні 80-ої річниці визволення Києва від німецьких загарбників відбулося покладання квітів в Парку культури та відпочинку "Перемога". Віддати шану загиблим у Другій світовій війні прийшли керівник апарату Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ігор Ластовецький, представники структурних підрозділів адміністрації, представники Київської міської організації ветеранів України, Ради ветеранів Дніпровського району, жителі району тощо.

Довідково: 

80 років тому, 6 листопада 1943 р., радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецьких загарбників столицю України – місто Київ. Ця великомасштабна операція стала центральною подією в битві за Україну. Починаючи з вересня 1941 р. і до листопада 1943 р., упродовж 778 днів, столиця України була окупована ворогом. Стверджуючи, що на берегах Дніпра вирішується доля Німеччини, гітлерівці створили потужну систему укріплень, щоб тримати стратегічну оборону на правому березі Дніпра, яка була названа «Східний вал».

Головні події у битві за Київ розгорнулися наприкінці вересня – на початку жовтня 1943 р. У воєнних подіях брали участь 1-й, 2-й, 3-й та 4-й Українські фронти та 1-а окрема чехословацька бригада. Сама битва за Київ тривала з 3 по 13 листопада 1943 р.

При штурмі «Східного валу» радянське командування допустило декілька серйозних прорахунків. За наказом Й. Сталіна Київ мав бути звільнений до 7 листопада 1943 р. – річниці Жовтневої революції. Як наслідок, підготовка переправи через Дніпро проводилась поспіхом, що призвело до значних невиправданих втрат – svyat.kyivcity.gov.ua.

 До четвертої години ранку 6 листопада опір противника в Києві був зламаний, а о 5-й ранку генерал М.Ф. Ватутін доповів Й.В. Сталіну, що Київ повністю звільнений від німецьких загарбників. У цей же день Москва салютувала героям битви за Київ і Дніпро.

7 листопада 1943 р. біля пам'ятника Т.Г. Шевченка відбувся мітинг мешканців Києва з нагоди визволення від німецько-фашистських загарбників. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів, а 668 з них стали Героями Радянського Союзу – kpi.ua.
Внаслідок Київської наступальної операції було розгромлено київське угруповання противника (розбито 15 німецьких дивізій), нацистських окупантів вигнали з Києва, а в цьому районі було створено стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за правобережну Україну.
Перемога радянських військ під час боїв за Київ була стратегічно важлива і вплинула на подальший перебіг війни, але коштувала дуже дорого – понад 30,5 тис. радянських солдатів були вбиті, поранені або зникли безвісти, тим часом як втрати противника становили 3,8 тис. солдатів – 1news.com.ua.
 
Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux