У столиці триває Всеукраїнська інформаційна кампанія з працевлаштування ВПО
У Києві триває інформаційна кампанія під девізом: «Робота для ВПО: ти потрібен!», яку Державний центр зайнятості проводить спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та обласними (Київською міською) військовими адміністраціями. Завдання - посилити комунікацію між усіма інституціями, які опікуються вимушеними переселенцями, задля ефективної їх інтеграції у життя громад, стимулювання пошуку ними роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості, створення з допомогою міжнародних організацій додаткових програм з професійного навчання та перенавчання ВПО.
Київський міський центр зайнятості розробив комплекс заходів щодо охоплення інформаційними послугами внутрішніх переселенців. Серед цих заходів – проведення семінарів, тренінгів, консультацій, круглих столів, тематичні публікації на інформаційних ресурсах служби зайнятості та в засобах масової інформації, аби спонукати їх бути активнішими на ринку праці. Служба зайнятості надає переселенцям широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їх можливостей, інтересів та професійного досвіду, зокрема, що стосується послуг з працевлаштування, пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, професійного навчання та надання ваучерів, надання грантів для створення або розвитку власної справи. Крім того, роботодавці отримують компенсацію за працевлаштування ВПО. Окрім того, діють державні програми, зокрема з мікрокредитування розвитку бізнесу або ж навчання з допомогою ваучера, які допоможуть продовжити трудову діяльність на новому місці проживання.
З початку широкомасштабної агресії рф послугами столичної служби зайнятості скористались 7,3 тис. внутрішньо переміщених осіб. 6,9 тис. з них отримали статус безробітного. Найбільше внутрішніх переселенців - з областей, які нині перебувають під тимчасовою окупацією: Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької.
За сприянням столичної служби зайнятості забезпечено роботою 1,7 тис. внутрішньо переміщених осіб. Майже кожен п’ятий безробітний з числа ВПО був працевлаштований у сфері оптової та роздрібної торгівлі; 16% знайшли роботу у сфері освіти; 12% - на підприємствах переробної промисловості, 10% - у сфері охорони здоров’я тощо.
За інформацією Київського міського центру зайнятості