У столиці вже працює моніторинговий центр для контролю за дотриманням правил самоізоляції
У столиці створений і вже працює спеціальний моніторинговий центр для контролю за дотримання киянами правил самоізоляції. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.
«Ми створили в Києві моніторинговий центр за контролем дотримання самоізоляції хворими в легкій формі, що лікуються вдома та контактерами з хворими. А також – правил обсервації людьми, які повернулися з країн, де зафіксовані випадки COVID-19. Моніторинговий центр вже працює над збором інформації від: сімейних лікарів, «Київського лабораторного центру МОЗ України», Державної прикордонної служби, Головного управлінням Нацполіції, інших служб, від мешканців міста. Ми створюємо єдину базу, щоб більш ретельно контролювати можливі шляхи розповсюдження вірусу», – сказав Віталій Кличко.
За словами мера, на сьогодні центр отримав інформацію про:
- 37 тисяч киян, які перетнули державний кордон з 11 березня цього року;
- про 435 киян, які є контактерами з хворими;
- та 107 підтверджених хворих. Частина з яких лікується вдома на самоізоляції.
«Моніторинговий центр не тільки збирає інформацію. А й контролюватиме дотримання режиму самоізоляції. Та допомагатиме тим, хто ізолювався, вчасно отримати необхідну медичну допомогу. Підкреслю. Моніторинг розпочався», – наголосив мер Києва.
Відповідальність за порушення режиму карантину, самоізоляції або обсервації буде наступною:
- Перше порушення – штраф у 17 000 грн.
- Друге – штраф 34 000 грн
- Третє – кримінальна відповідальність.
«Кияни теж мають долучатися. І надавати інформацію про відомі їм випадки захворювань чи людей, які контактували з потенційно хворими. Це непроста робота. Але тільки об’єднавши зусилля ми зможемо локалізувати і зупинити розповсюдження вірусу», – підкреслив Віталій Кличко.
Також мер відповів на запитання журналістів, щодо санкцій стосовно тих, хто в умовах обмежувальних заходів влаштовує пікніки.
«Я переконаний, якщо люди не розуміють слів і пояснень, не дотримуються правил – вони повинні за це платити! Поки на тих, хто влаштовує масові гулянки в парках та зонах відпочинку, має складати протоколи поліція. Зараз вже підключаються комунальні служби – працівники благоустрою, муніципальна охорона та інші служби. Вони складатимуть протоколи і виписуватимуть штрафи від 1 700 до 3 400 гривень за порушення правил благоустрою тими, до кого не дійшло, що в місті запроваджені обмеження», – підкреслив Віталій Кличко.
За інформацією kyivcity.gov.ua